Strona główna Wydarzenia Jakie przedmioty oprawiamy w ramy? Poznaj oprawę przestrzenną!

Jakie przedmioty oprawiamy w ramy? Poznaj oprawę przestrzenną!

0
W dzisiejszym artykule dowiedzieć się można na temat ujmowania przedmiotów w ramy zarówno w znaczeniu dosłownym, jak i symbolicznym. Niektórzy robią to ze względów estetycznych, inni dlatego, by podkreślić dużą wartość sentymentalną, jaką ma dla nich oprawiony przedmiot. Jak się okazuje, dzisiaj oprawia się nie tylko obrazy, a również wiele innych przedmiotów. Jak to zrobić?
Co można oprawić?
Dzisiaj oprawa obrazów wars, czy luster to bardzo powszechna usługa, którą na rynku świadczy już bardzo wiele firm. Decydują się na to głównie osoby, które nabyły obraz bez ramy lub ta oryginalna z różnych względów uległa zniszczeniu. Ramy niszczą się ze względu na upływ czasu, jak również zniszczenia mechaniczne, czy działanie sił natury. Coraz popularniejszą praktyką jest oprawianie w ramy luster. To wartość dodana, jeśli chodzi o estetykę przedmiotów, jak również całościowy wystrój mieszkania.

Oprawa obrazów i nie tylko!
Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się oprawą obrazów wars, jednak w ich portfolio realizacji można znaleźć wiele więcej. Dzisiaj w ramy ujmuje się koszulki, kamienie, muszle,  maski, medale, dyplomy i inne pamiątki sportowe. Ograniczeń jest bardzo niewiele, dlatego nawet, jeśli wydaje nam się, że nasz przedmiot jest nietypowy, a mimo tego pragniemy go oprawić, warto wystosować zapytanie, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma zajmująca się oprawą przedmiotów w ramy będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania!

Oprawa nietypowych przedmiotów 3D
Nietypowe przedmioty oprawia się zazwyczaj w ramy skrzynkowe (przestrzenne). Wiele zależy od kształtu, objętości i gramatury przedmiotu, który chcemy oprawić. Naturalnie łatwiej będzie zrobić to w przypadku przedmiotów płaskich tj. koszulka sportowa, czy taka z wydarzenia muzycznego, jednak zdarzało się również oprawiać narzędzia, lalki, a nawet kule do kręgli. Rozmiary oprawy przestrzennej właściwie pozostają nieograniczone, podobnie jak materiał, z którego zostanie wykonana rama. Pamiętajmy jednak, że kształt oprawionego przedmiotu determinuje również miejsce, w którym umieścimy go, gdy pamiątka będzie już gotowa. Trzeba wziąć to pod uwagę podczas planowania oprawy.

Podsumowując, dzisiaj oprawiamy nie tylko obrazy. Coraz powszechniejszą metodą jest oprawienie luster w specjalne ramy, które dodają oryginalnego wyglądu i dopasowują zwierciadło do całościowej aranżacji wnętrza. Jak się jednak okazuje, oprawiamy nie tylko obrazy i lustra. Coraz powszechniejszą praktyką jest oprawa przedmiotów nietypowych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na rynku znajdziemy wiele firm oferujących oprawę niestandardowych przedmiotów w ramach przestrzennych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNowoczesne metody cięcia metali
Następny artykułJechał zygzakiem, był kompletnie pijany