Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Fundacja Krzyżowa otwiera się na gości

Fundacja Krzyżowa otwiera się na gości

0

Po dwumiesięcznej przerwie znów można odwiedzać ośrodek, prowadzony przez Fundację dla Porozumienia Europejskiego „Krzyżowa” w Krzyżowej koło Świdnicy. Dostępne są m.in. wystawy plenerowe i w pałacowych wnętrzach.

Plakat fb Fundacji Krzyżowa

Fundacja od 1989 roku w dawnym majątku rodziny von Moltke, gdzie podczas II wojny światowej działał antyhitlerowski „Krąg z Krzyżowej”, prowadzi międzynarodowy dom spotkań, promując idee wolności, pojednania i tolerancji. Z powodu pandemii koronawirusa ośrodek został zamknięty, ale od 25 maja powoli odraża poszczególne sfery działalności.

Otwarty został Hotel Spichlerz, na gości czeka restauracja „U Hrabiego”, czynna  godzinach 12.00-19.00. Zwiedzać już można wystawy, które są dostępne dla gości indywidualnych od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, a w weekendy od 8.00 do 19.00.

Z zachowaniem wytycznych GIS Fundacja będzie realizowała kolejne projekty i zaprasza do zapoznania się z ofertą, dostępną na stronie www.krzyżowa.org.pl.

/opr. red./

Poprzedni artykułUlubione dziecięce zabawy [KONKURS NA DZIEŃ DZIECKA]
Następny artykułSzpital jest zrujnowany, ale winy nie było. Prokuratura umarza postępowanie przeciwko zakonowi elżbietanek