Strona główna 0_Slider Emerytowany biskup Dec angażuje się w kampanię i wzywa do wymodlenia właściwego...

Emerytowany biskup Dec angażuje się w kampanię i wzywa do wymodlenia właściwego prezydenta

25

Na czele katolickiej Polski powinna stać osoba wyznająca wartości chrześcijańskie, kierująca się w podejmowanych decyzjach katolicką nauką społeczną, podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. bp Ignacy Dec ze Świdnicy, przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP.

Emerytowany pierwszy biskup świdnicki wielokrotnie zabierał głos w trakcie kampanii parlamentarnych  i samorządowych. Wraz z przejściem na emeryturę zapowiedział, że więcej czasu poświęci na refleksję, czytanie i pisanie. Tempa jednak nie zwalnia i nadal angażuje się politycznie.

Kandydat na prezydenta ma odznaczać się wieloma przymiotami. Przede wszystkim musi być obrońcą prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci i stać na straży rodziny. Prezydent, który jest głową państwa, musi umieć zdecydowanie przeciwstawić się lansowanemu przez obecne ideologie liberalizmowi moralnemu, który odrzuca Boga i Jego prawo – mówi ks. bp Ignacy Dec. – Takiego prezydenta, który pozostanie wierny swej katolickiej wierze, musimy Polsce wymodlić! Wspólnoty Nieustającego Różańca wezwały wszystkich nas, wierzących, aby od 3 maja podjąć przez siedem dni i nocy szczególne błaganie do Boga – Różańcowe Jerycho. Polska potrzebuje naszego odpowiedzialnego wyboru – podkreśla ks. bp Ignacy Dec w rozmowie z „Naszym dziennikiem”.

Wybory prezydenckie powinny się odbyć 10 maja. Obecnie nie ma jednak żadnej pewności ani co do daty, ani formy ich przeprowadzenia.

/opr. red./

Poprzedni artykułBliscy proszą o nagrania wypadku
Następny artykułZatrzymali pijanego kierowcę. Jechał mając 3 promile