Strona główna Wydarzenia Czy czytanie papierowych książek odchodzi w zapomnienie? Jak kupować je taniej?

Czy czytanie papierowych książek odchodzi w zapomnienie? Jak kupować je taniej?

0

Czytanie książek to nie tylko przyjemny sposób na wypełnienie czasu. Kontakt z literaturą wzbogaca emocjonalnie, usprawnia myślenie i ubogaca słownictwo, a jednocześnie poszerza wiedzę na różne tematy. Pomimo to wydawnictwa tracą klientów, a coraz częściej tradycyjny asortyment w księgarniach zastępują e-booki i audiobooki. Czy papierowa książka odchodzi w zapomnienie, a czytanie staje się niemodne i zbyt drogie?

Miejsce papierowych książek we współczesnym świecie
Czytelnictwo jest dziedziną, którą wiele osób uważa za wymierającą. W dobie popularności komputerów i Internetu oraz dostępu do elektronicznych rozrywek młodzi ludzie nie znajdują już czasu na godzinę dziennie z literaturą. Osoby o poglądach proekologicznych uważają, że drukowanie książek na papierze w czasach tabletów i czytników jest poważną szkodą dla środowiska. Inni twierdzą, że wydawanie pieniędzy na książki przy niezbyt wysokich zarobkach jest równoznaczne z niegospodarnością. Jak te poglądy przekładają się na rzeczywistość?

Badania stanu czytelnictwa, jakie przeprowadzono w 2015 roku z inicjatywy Biblioteki Narodowej w Warszawie, wykazały systematyczny spadek zainteresowania książkami, sięgający około 5% rocznie. Brak potrzeby sięgania po książki dotyczy nie tylko publikacji papierowych. Dane GUS wskazują, że w 2016 roku Polacy wydali na nie średnio 23,64 zł na gospodarstwo, natomiast na kulturę przeznaczano aż 347,40 zł. Nietrudno zauważyć, jak małą wartość ma czytanie, zdominowane przez inne media i formy rozrywki.

Czy książki są drogie?
Jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób rezygnowało z czytania z powodu niskich dochodów i braku możliwości przeznaczenia większej kwoty na zakupy w księgarniach. Alternatywą były antykwariaty, które oferowały ograniczony asortyment, często w bardzo złym stanie. Chociaż książka powszechnie jest uznawana za drogą, w rzeczywistości istnieje wiele możliwości zakupu tanich powieści, poradników czy innych pozycji drukowanych.

Sposobem na połączenie małych wydatków z pasją czytania jest korzystanie z różnych promocji. Dostępność do najlepszych ofert zapewnia portal https://buykers.com/in, na którym właściciele sklepów (w tym również księgarni), zamieszczają kody promocyjne, bony podarunkowe i oferują zniżki. Wiele z nich jest bardzo atrakcyjnych i pozwala na wyposażenie biblioteczki nawet przy minimalnych zarobkach. Korzystne oferty cenowe dotyczą zarówno klasycznej beletrystyki, jak i podręczników, poradników, książek konkretnego wydawnictwa czy audiobooków.

Tania ofert znanych księgarń, czyli za ile kupisz książkę?
Kody rabatowe są doskonałym sposobem na oszczędzanie przy zakupie książek. Nawet niewielka obniżka rzędu 10-15% pozwala zachować nieco pieniędzy w kieszeni. Po kilku zakupach uzbierasz środki na kolejne pozycje. Ile możesz zaoszczędzić? Przykładowy proponowany przez Woblink kod rabatowy na 30% obejmował zarówno tradycyjne wydawnictwa, jak i muzykę czy filmy. Wybierając pozycję znanego autora kryminałów HarlanaCobena, w cenie 34,90 zł, z kodem możesz ją nabyć za 24.50 zł. Księgarnia oferuje też 50 zł zna pierwsze zakupy, stanowiące równowartość aż dwóch książek.

Kody rabatowe i inne promocje zamieszczane na https://buykers.com/ stanowią doskonałą okazję do zakupu nawet jednej książki w tygodniu czy miesiącu, zależnie od Twoich możliwości czytelniczych. Znajdziesz tu nie tylko duże procentowe obniżki cen, ale też wyprzedaże sezonowe lub organizowane przy różnych okazjach, akcje typu „5 książek za 55 zł”, kupony promocyjne na pozycje wybranego autora czy książki o określonej tematyce. Dzięki systematycznym odwiedzinom w serwisie możesz realizować pasję czytania i zrażać nią innych bez uszczerbku dla Twojej kieszeni.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSportowcy nieco odetchnęli. Szykuje się kolejne poluzowanie obostrzeń!
Następny artykułStacja zamknięta, pacjenci bez dializ? Radna alarmuje na sesji, firma dementuje