Strona główna Wydarzenia Żarów Chcą wysprzątać park w Żarowie

Chcą wysprzątać park w Żarowie

0

Fundacja Inicjatywa B w ramach projektu PARK51 zaprasza mieszkańców Żarowa do uczestnictwa w akcji społecznej pt. „Tylko liście mogą leżeć w parku”. – Wspólnie posprzątamy przestrzeń zabytkowego parku, który jest zielonymi płucami miasta, miejscem rekreacji wielu mieszkańców gminy oraz punktem turystycznym na mapie Dolnego Śląska – zachęcają inicjatorzy akcji.

– Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa postaramy się pozbierać wszystkie puszki, butelki, kapsle, papierki oraz inne śmieci, które znajdują się pod ławkami, obok pojemników na odpady oraz w części zalesionej – tłumaczy Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B.

W żarowskim parku na bardzo małej przestrzeni znajduje się mnóstwo ławek i koszy na śmieci, pomimo dostępności śmietników na wyciągnięcie ręki, przebywający tam mieszkańcy zostawiają pozostałości po skonsumowanych produktach w miejscu ich spożycia. Takiego zachowania nie można usprawiedliwiać jednak jest to dobry moment aby powiedzieć o stanie śmietników parkowych. Kubły, które licznie znajdują się w parku często nie mają dna, dlatego też po wyrzuceniu czegokolwiek do pojemnika, śmieci wylatują na trawę – opisuje organizator akcji. – Do akcji włączył się Urząd Miejski w Żarowie, który zadeklarował przekazanie rękawiczek oraz worków na śmieci, jednak to w naszych rękach zależy powodzenie projektu, dlatego zabierz ze sobą maseczkę ochronną lub przyłbicę i przyjdź do parku 6 czerwca, aby pomóc nam oczyścić Park miejski w Żarowie z ludzkiej głupoty.

Worki na śmieci, po akcji społecznej zostaną zabrane przez firmę sprzątającą, a następnie wywiezione w miejsce składowania odpadów.

Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19, zapraszamy 15 chętnych osób, które zachowując dystans społeczny pomogą posprzątać Park miejski w Żarowie wg określonego planu.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: [email protected] W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku oraz numeru telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia terminu wydarzeń ze względu na niewystarczającą ilość zapisanych osób.

W przypadku osób małoletnich wymagana jest zgodna od rodziców/opiekunów prawnych. Zgodę można pobrać z: http://inicjatywab.pl/o-fundacji/ („Zgoda dla dzieci”).

Miejsce: Park miejski w Żarowie
Adres: ul. Zamkowa, 58-130 Żarów
Data: 6 czerwca 2020
Czas: 16:00-19:00

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partner: Urząd Miejski w Żarowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku/ oraz http://inicjatywab.pl/park-51/

/materiał organizatora/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułSzkoły otwarte dla najmłodszych i ósmoklasistów. Dzieci niewiele