Tegoroczne święto Konstytucji 3 Maja w Strzegomiu było bardzo skromne. Obchody miały charakter symboliczny, oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa. Zabrakło m.in. ceremoniału wojskowego i tak lubianego przez mieszkańców pikniku majowego w parku miejskim.
Pierwszym punktem było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego i 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wiązankę złożyły władze samorządowe Strzegomia oraz działacze NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność, a także Solidarności.
Bp pomocniczy diecezji świdnickiej – ks. Adam Bałabuch odprawił w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel mszę św. w intencji Ojczyzny, powrotu do zdrowia ks. proboszcza Marka Żmudy oraz ofiar i osób zakażonych koronawirusem.
/UM Strzegom, opr. red./


![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)







