Strona główna Wydarzenia Świdnica Będzie więcej czasu na składanie wniosków o dotację dla rodzinnych ogrodów działkowych

Będzie więcej czasu na składanie wniosków o dotację dla rodzinnych ogrodów działkowych

0

Świdniccy radni wyrazili zgodę na zmianę terminu składania wniosków o miejską dotację dla rodzinnych ogrodów działkowych. Środki z budżetu miasta przeznaczane są na wspieranie modernizacji i budowy infrastruktury ogrodowej.

Przyznawanie finansowego wsparcia rozpoczęto w 2019 roku. Udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. zł nakładu na zadanie. Środki te mogą wspomóc m.in.: remont czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych.

W ramach naboru planowanego na rok 2020 przewidywano, że składanie wniosków będzie odbywać się do końca maja. Możliwość starania się o miejskie środki uniemożliwiła jednak trwająca pandemia. – W związku z ogłoszeniem stanu epidemii i wprowadzeniem określonych ograniczeń Rodzinne Ogrody Działkowe nie mają możliwości złożenia wniosków o udzielenie dotacji w określonym w uchwale terminie tj. do dnia 30 maja 2020 roku – tłumaczył wiceprezydent Szymon Chojnowski, uzasadniając propozycję zmian, która w ubiegłym tygodniu trafiła pod obrady Rady Miejskiej.

Zgodnie z decyzją radnych, termin składania wniosków o dotację został przedłużony do 15 września 2020 roku.

/mn/

Poprzedni artykułBarokowe polichromie świdnickiej katedry odzyskały blask. Trwa zbiórka na dalszy remont świątyni [FOTO]
Następny artykułZderzenie na drodze krajowej nr 35 w Szczepanowie