Strona główna Kultura Akwarele. Pierwsza wystawa w reżimie sanitarnym

Akwarele. Pierwsza wystawa w reżimie sanitarnym

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszą po przerwie wystawę w Galerii Fotografii. Jeszcze bez wernisażu i w reżimie sanitarnym (zwiedzanie pojedynczo, obowiązkowe maseczki, użycie płynu dezynfekującego), ale będziemy mogli oglądać powstałe w okresie izolacji prace uczestników warsztatów akwarelowych prowadzonych przez Miłosza Nosiadka – zachęcają organizatorzy.

Uczestnicy warsztatów w domach podejmowali „akwarelowe wyzwania”, jako że warsztaty nie mogły być z oczywistych względów w ostatnim czasie kontynuowane w zwyczajnym trybie. Nowi adepci sztuki malowania farbami wodnymi otrzymywali każdego tygodnia od mistrza kolejne tematy, które miały pomóc rozwijać im nowe umiejętności i doskonalić technikę, po czym otrzymywali komentarze i wskazówki pozwalające im jeszcze skorygować, wyszlifować swoją wizję.

Ostatnim, a zarazem najbardziej wymagającym z tematów, był portret — w jaki sposób warsztatowicze podeszli do tego niełatwego zadania, będzie można przekonać się odwiedzając Galerię Fotografii od 12 maja (czynna w godzinach 12.00 – 16.00 od wtorku do soboty).

/ŚOK, opr. red./

Poprzedni artykułZnów palił się las
Następny artykułZatrzymanie polskiej gospodarki kosztowało 105 miliardów złotych. W powiecie przybywa bezrobotnych