Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zielone przystanki w gminie Świdnica

Zielone przystanki w gminie Świdnica

0

W ramach zwiększania bioróżnorodności gatunkowej  w 2019 r. posadziliśmy 145 drzew, a w planach jest kolejnych 100. Są to drzewa z gatunku jarząb w odmianach, wiśnie i śliwy ozdobne, tulipanowce amerykańskie i perełkowce japońskie. Wychodząc naprzeciw hodowcom pszczół i miłośnikom miodu pojawiły się lipy, robinie akacjowe oraz wspomniany wyżej perełkowiec japoński. To jednak nie koniec działań mających na celu dbałość o „zielone płuca” naszej gminy. W tym roku rozpoczęliśmy prace związane z zakładaniem zielonych przystanków – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

Jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy program związany z zwiększaniem bioróżnorodności gatunków drzew na terenie naszej gminy. W jego ramach zostały wykonane nowe nasadzenia:

– wzdłuż ścieżki rowerowej Sulisławice -Wiśniowa rozpoczęliśmy nasadzenia alei lipowej w odmianie Rancho,

– w sąsiedztwie wiat przystankowych w miejscowościach: Zawiszów, Sulisławice, Mokrzeszów, co stanowi I etap zakładania zielonych przystanków,

– przede wszystkim na obiektach rekreacyjnych w tym placach zabaw, boiskach i skwerach w miejscowościach: Boleścin, Witoszów Dolny, Pogorzała, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Wilków, Lutomia Górna i Dolna, Modliszów, Jagodnik.

/UG Świdnica/