Strona główna 0_Slider Wypadek w Bystrzycy Górnej. Śmigłowiec zabrał rannego kierowcę do szpitala

Wypadek w Bystrzycy Górnej. Śmigłowiec zabrał rannego kierowcę do szpitala [FOTO]

3

W czwartkowe popołudnie doszło do kolejnego, groźnego zdarzenia na drogach powiatu świdnickiego. W Bystrzycy Górnej po kolizji z innym pojazdem auto osobowe wypadło z drogi i uderzyło w drzewo.

Do wypadku doszło o godzinie 17.15 w Bystrzycy Górnej. Samochód osobowy jadący ze Świdnicy w kierunku Lubachowa z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi, wpadł do rowu, a następnie uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia kierowca auta został zakleszczony w pojeździe. Po uwolnieniu przez strażaków został on przetransportowany do szpitala we Wrocławiu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W miejscu wypadku występują utrudnienia w ruchu – droga jest zablokowana. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Aktualizacja 18.25: Jak informuje oficer prasowy KPP w Świdnicy Magdalena Ząbek, znane są już okoliczności zdarzenia. – Brały w nim udział dwa pojazdy. Podczas wykonywania manewru wyprzedzania przez kierowcę Seata doszło do kontaktu z Fordem, w wyniku czego Ford wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Odlot helikoptera opóźniła konieczność ustabilizowania rannego kierowcy, ale mężczyzna został już przez LPR zabrany do szpitala – informuje rzeczniczka.

/mn/

Poprzedni artykułFundacja Mam Pomysł odpowiada na zarzuty w sprawie dramatu w Głuszycy. DIOZ podtrzymuje oskarżenia
Następny artykułKolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie