Strona główna 0_Slider Wypadek na remontowanej linii kolejowej do Jedliny. Lądował śmigłowiec LPR

Wypadek na remontowanej linii kolejowej do Jedliny. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO]

1

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło na remontowanej linii kolejowej nr 285, niedaleko nieczynnej stacji Świdnica Kraszowice.

Do wypadku doszło około godziny 12.10. – Pojazd kolejowy uderzył w koparkę, która była przystosowana do poruszania się po torach. W wyniku tego uderzenia poszkodowany został jeden z pracowników, który doznał urazu kręgosłupa oraz otwartego złamania nogi – mówi Paweł Szydłowski ze świdnickiej straży pożarnej. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Poszkodowany pracownik trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego – dodaje Szydłowski.

Przebieg i okoliczności wypadku, do którego doszło na rewitalizowanej linii kolejowej ze Świdnicy do Jedliny Zdroju, są obecnie wyjaśniane przez policję, która prowadzi czynności pod nadzorem prokuratora. O zdarzeniu powiadomiony został Powiatowy Inspektor Pracy. Według nieoficjalnych informacji, pojazd kolejowy miał się stoczyć i uderzyć w koparkę, przy której prowadzone były prace serwisowe.

/mn/

fot. Kamil Ziobrowski