Strona główna Wydarzenia Wszywka alkoholowa we Wrocławiu – zaszycie na miarę trzeźwości

Wszywka alkoholowa we Wrocławiu – zaszycie na miarę trzeźwości

0

Alkoholikom trudno jest ukryć się przed głodem alkoholowym, czyli przysłowiowo zaszyć. Można to jednak zrobić dosłownie. Strach przed przerwaniem abstynencji wywołuje wszywka alkoholowa. We Wrocławiu przeważnie są stosowane w formie esperalu, a nie doustnych kapsułek. Jesteś ciekawy, co powstrzymuje wtedy alkoholików przed przerwaniem trzeźwości? O działaniu wszywki alkoholowej i tak zwanym zaszyciu alkoholowym dowiesz się w artykule.

Wszywka alkoholowa – Wrocław a choroba alkoholowa
Wśród polskiego społeczeństwa ok. 600-800 tysięcy osób jest uzależnionych od picia alkoholu. Następstwa tego zaburzenia są znane, lecz trudniej określić specyfikę leczenia alkoholizmu. Główne czynniki to długość nałogu, jego powody oraz motywacja danej osoby. Po ciągu alkoholowym, który może trwać nawet latami, osiągnięcie trzeźwości nie należy do łatwych, a czasem nawet bezpiecznych działań. Z samodzielnych prób lepiej zrezygnować. Co najskuteczniej odstrasza alkoholików od picia? Lek esperal określany mianem wszywki alkoholowej. We Wrocławiu lekarstwo wydaje się popularne, patrząc z perspektywy ilości działających klinik. Wszywka alkoholowa ma dwa oblicza. Jeśli alkoholik nie pije, esperal nie oddziałuje na człowieka. Drastycznie się to zmienia w chwili, gdy abstynencja zostaje przerwana. Następuje natychmiastowe zatrucie alkoholowe, które objawia się do 10 godzin. Intensywnie i silne bóle głowy, nudności, ogólne osłabienie, czy apatia to jedne z popularnych symptomów. Rozpoczęcie ciągu alkoholowego mimo wszywki alkoholowej  prowadzi do uszkodzenia wątroby, trzustki, serca, ślepoty, a w najgorszym przypadku zgonu. Te wszystkie możliwe konsekwencje związane z reakcją wszywki alkoholowej na płyn etylowy wywołują wewnętrzny stres i strach. Obawa o własne życie i zdrowie umacnia w przekonaniu, że nieprzerwana trzeźwość jest lepszym wyborem.

Wszywka alkoholowa we Wrocławiu – implantacja esperalu
Skuteczność leczenia głównie zależy od osoby uzależnionej. Przerywanie trzeźwości mimo implantowanej wszywki alkoholowej we Wrocławiu nie da zadowalającego efektu. Samo wszycie esperalu nie załatwia sprawy. Lekarze informują o tym każdego pacjenta. Tłumaczą działanie wszywek alkoholowych, co następuje po napiciu się alkoholu, jakie są skutki ponownej nietrzeźwości. O swoim zdrowiu decyduje pacjent, ale za bezpieczne przeprowadzenie samego zabiegu odpowiada specjalista. Implantacja wszywek alkoholowych jest poprzedzona przez medyczną konsultację w formie wywiadu. Ocenie zostają poddane podstawowe parametry życiowe, leczone choroby i zażywane leki. Te czynniki wykazują istnienie przeciwwskazań do zabiegu z użyciem wszywki alkoholowej. Zaszycie alkoholowe jest bardzo szybkie. Trwa tylko 30 minut, a po nacięciu zostaje mała blizna w okolicy pośladka lub łopatki. Esperal zwykle nie działa krócej niż 8 miesięcy i nie dłużej niż rok.

Wszywka alkoholowa Wrocław – jak i gdzie szukać wsparcia
W przypadku farmakologicznych sposób leczenia alkoholizmu pomocy udzielają wyłącznie prywatne przychodnie. Wszywki alkoholowe oraz detoks alkoholowy nie są oferowane przez publiczne placówki ze względu na brak refundacji. Wszywka alkoholowa we Wrocławiu jest pozyskiwana przez kliniki tylko od koncernów farmaceutycznych. Przed zabiegiem lekarze umożliwiają zapoznanie się z lekiem i określenie autentyczności esperalu. Wiele niepublicznych ośrodków poza wszywkami alkoholowym i odtruciem alkoholowym zapewnia także terapię, proponując tym samym kompleksowy tryb leczenia.

Artykuł napisany przy współpracy z dr Janem Wokulskim.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnicki Przegląd Muzyczny z premierą Srednushy
Następny artykułBadanie Holtera