Strona główna 0_Slider Wsparcie dla świdnickiego szpitala płynie nieprzerwanie

Wsparcie dla świdnickiego szpitala płynie nieprzerwanie

1

Nie ma dnia, by do świdnickiego szpitala nie trafiały dary od firm, organizacji i prywatnych osób. Do dzisiaj w szpitalu udało się uniknąć masowych zakażeń koronawirusem. By ten stan utrzymać, potrzebna jest znacznie zwiększona liczba środków ochrony i dezynfekcji.

Placówka od kilku tygodni otrzymuje datki, sprzęt ochronny, środki higieniczne i odkażające. Wśród darczyńców znaleźli się Ola i Mateusz, którzy przekazali maseczki ochronne. Firma kosmetyczna dr Irena Eris obdarowała medyków środkami kosmetycznymi i higienicznymi, a Fundacja Siepomaga.pl 100 przyłbicami, 150 kombinezonami, 1000 par rękawiczek nitrylowych, 500 ochraniaczami na obuwie oraz 500 czepkami na głowę. Patryk Solarz na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii przekazał z kolei zestaw przyłbic. Do pomocy włączyła się świdnicka firma „WISTAL” Czesław Wojtyla i Wspólnicy Spółka Jawna przekazując solidny zapas maseczek dedykowanych dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 500 maseczek i 20 kombinezonów ufundował Bank Polski PKO S.A. W ramach wsparcia i podziękowania pracownikom służby medycznej za pracę na rzecz pacjentów, Electrolux przekazał oczyszczacze powietrza.

Z darami przyjechali także kibice Górnika Wałbrzych, którzy przywieźli dla SOR-u przyłbice, kombinezony, rękawice, soki, herbatę i ciastka.

550 maseczek przekazał Polski Związek Łowiecki.

Wszelkie wsparcie w formie finansowej można przekazywać na rachunek bankowy szpitala prowadzony w Santander Bank Polska SA o numerze:
26 1090 2369 0000 0001 4461 4429
SPZOZ w Świdnicy, ul. Leśna 27-29, 58-100 Świdnica

/opr. red./

Poprzedni artykułTrwają prace na żarowskim obiekcie
Następny artykułPożar lasu w Starym Jaworowie