Strona główna Wydarzenia Wojewoda prosi środowisko medyczne o pomoc przy zwalczaniu epidemii

Wojewoda prosi środowisko medyczne o pomoc przy zwalczaniu epidemii

0

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski zwrócił się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z apelem o gotowość do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa.

Tydzień temu Dolnośląski Urząd Wojewódzki przekazał, że „w związku z pilną potrzebą dodatkowego zaangażowania do pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wojewoda dolnośląski zwrócił się z uprzejmą prośbą do lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych o gotowość podjęcia się tego zadania”, a następnie przekazywanie zgłoszeń do Izby, która skieruje je do urzędu wojewódzkiego.

Termin składania zgłoszeń ustalono pierwotnie na 20 kwietnia, jednak w piątek wojewoda ponowił swój apel, prosząc o kontynuowanie zgłaszania przez medyków gotowości do walki z epidemią. – W przypadku pozytywnego odzewu ze strony środowiska lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz fizjoterapeutów, skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii będzie realizowane na podstawie art. 47 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.). Proszę w związku z tym o zwrócenie uwagi na warunki określone w art. 47 ust. 3 ustawy wskazujące, które osoby nie podlegają skierowaniu do pracy niosącej ryzyko zakażenia przy zwalczaniu epidemii – pisze wojewoda Jarosław Obremski.

Osoby gotowe podjąć pracę przy zwalczaniu epidemii koronawirusa mogą uzyskać szczegółowe informacje pod numerem telefonu:  71 340 69 38, 71 340 62 79 lub kierując zapytania drogą mailową na adres: [email protected], [email protected].

Liczę na pozytywny odzew tych Członków Izby, którzy mogą podjąć się tego zadania – zachęca Obremski.

/DUW, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Sport wróci na stadiony”. Wkrótce otwarcie boisk, w dalszej kolejności hale, baseny i siłownie
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. 15 zakażeń, blisko 100 osób w kwarantannie