Strona główna Sport Jeździectwo Wciąż czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia

Wciąż czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia

0

Ze względu na epidemię koronawirusa pod znakiem zapytania stoi kolejne duże wydarzenie w powiecie świdnickim. Mowa o planowanych w tym roku Mistrzostwach Europy Kuców. Impreza jeździecka pierwotnie miała się odbyć w dniach 15-19 lipca w Morawie koło Strzegomia. 

Komitet Organizacyjny Mistrzostw Europy Kuców cały czas monitoruje sytuację. Rozpoczęliśmy rozmowy z FEI na temat zmiany daty, jeśli zajdzie taka konieczność. Jak tylko będziemy mieli ostateczną decyzję, opublikujemy ją na naszym funpagu na FB – podaje LKS Stragona Strzegom, organizator Mistrzostw Europy Kuców.

 

Strzegom wyrasta na prawdziwą mekkę sportów konnych. Międzynarodowa Federacja Jeździecka kolejny raz powierzyła Klubowi LKS Stragona organizację Mistrzostw Europy Kuców i to od razu na trzy lata. To fantastyczne wyróżnienie dla klubu ze stolicy polskiego granitu.

 

– Organizacyjny sukces ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kuców sprawił, że staliśmy się naturalnym kandydatem do przeprowadzenia kolejnych edycji imprezy – mówił w styczniu tego roku Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego. To będą już piąte mistrzostwa Europy organizowane przez Klub Sportowy LKS Stragona. Pierwsze w kategorii juniorów odbyły się w 2012 roku. Od 2015 roku sukcesywnie co dwa lata odbywały się tu kolejno mistrzostwa Europy młodych jeźdźców, seniorów i kuców.

 

Miejmy nadzieję, że zawody odbędą się w terminie od 15 do 19 lipca w Strzegomiu. Na arenach zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat oraz ich kuce, czyli konie o wzroście do 149 cm. Dla kibiców to będzie wyjątkowe wydarzenie. W jednym miejscu i czasie rywalizacja będzie się toczyć jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.

/MDvR/

Poprzedni artykułRada Miejska Świdnicy będzie obradowała nad pakietem pomocowym dopiero 24 kwietnia
Następny artykułNiemiecka chemia – czy warto ją kupować?