Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Uszyli już ponad 3 tysiące maseczek i nie zwalniają tempa

Uszyli już ponad 3 tysiące maseczek i nie zwalniają tempa

0

Członkinie kół gospodyń, klubów seniora, radni, sołtysi i członkowie rad sołeckich z ogromnym entuzjazmem i energią przystąpili do akcji szycia maseczek dla seniorów i mieszkańców gminy Świdnica. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji (GOKSiR) zapewnili materiał i akcesoria do szycia. Zapraszają też kolejne osoby do współpracy.

W akcji szycia maseczek uczestniczą m.in. mieszkańcy Bystrzycy Górnej

Maseczki to dziś towar deficytowy. Trudno je kupić, a jeśli już są, to w zawrotnych cenach. Pierwszy tydzień wspólnej pracy to ponad 3 tysiące masek, które trafiły bezpłatnie do naszych mieszkańców, dzięki zaangażowaniu sołtysów oraz wielu ludzi dobrej woli. Nasza akcja szycia masek trwa nadal i zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą w się w nią włączyć. Już teraz dziękujemy paniom z kół gospodyń, klubów seniora czy rad sołeckich, które gdy tylko znajdują wolną chwilę siadają w swoich domach przy maszynach i szyją maseczki jedno i wielorazowe – podkreśla Krzysztof Jas, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

Wykonane maseczki w pierwszej kolejności będą dostarczone do seniorów z gminy Świdnica. Organizatorem akcji jest GOKSiR w Świdnicy, a koordynatorami: Justyna Sara – Hryncyszyn oraz Jakub Curyl. Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz dyrektor GOKSIR Krzysztof Jas składają serdeczne podziękowania firmie ZPHU RUBBER s.c. Piotr Zalizowski oraz Sławomir Łokatko, a także wszystkim, którzy pojęli się uszycia masek oraz dostarczania ich do naszych seniorów oraz mieszkańców.

Od czwartku 16 kwietnia wszystkich obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Najwygodniej będzie nosić maseczkę ochronną, ale dopuszczalne jest także zakrycie twarzy np. szalikiem.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim: ponad 60 osób w kwarantannie
Następny artykułBijemy rekord świata w wychowaniu fizycznym online