Strona główna Sport Inne Bijemy rekord świata w wychowaniu fizycznym online

Bijemy rekord świata w wychowaniu fizycznym online

0

Już w najbliższą środę, 22 kwietnia dojdzie do niezwykle ciekawego wydarzenia. Zespół Aktywnych Szkół Multisport będzie organizatorem bicia rekordu świata we wf-ie online!

Zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji w kraju i na świecie, ale nie zwalniamy tempa! Cały czas działamy, aby dzieci i dorośli dzielnie stawiali czoła bezruchowi w swoich domach. W związku z tym wychodzimy z inicjatywą następującego wydarzenia: Ustanowienia rekordu świata we WF-ie online, przez które chcemy dotrzeć do ludzi na całym świecie i zmotywować ich do ruchu. Chcemy też pokazać, że nic nie stoi na przeszkodzie, by być aktywnym w domach, wyzwolić wspólnie trochę szczęścia i energii, dobrze się przy tym bawiąc. W pierwszej kolejności, do udziału w wydarzeniu zapraszamy właśnie Was – osoby, które walczą z bezruchem razem z nami już od dłuższego czasu i podzielają naszą pasję do aktywności fizycznej. Dołączcie do wydarzenia i bądźcie z nami 22 kwietnia o 14:30! Podzielcie się też informacją z uczniami, szkołami. Zaproście Wasze rodziny, znajomych (tych bliższych i dalszych), kolegów z pracy i sąsiadów. Niech uzbiera się nas jak najwięcej i ustanówmy wspólnie światowy rekord – wyznają organizatorzy akcji, zespół Aktywnych Szkół Multisport.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1080597062310488/

Link do Fanpage’a:
https://www.facebook.com/Vision4Sport-101540858189175/?modal=admin_todo_tour

Bądź na bieżąco!
https://aktywneszkoly.pl/

Z programem Aktywnych Szkół Multisport związane były m.in. dwie świdnickie placówki: Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 105, które podjęły wyzwanie ASM i po przejściu dwuetapowego procesu kwalifikacji znalazły się w Turnieju ASM. Jak przekazują pomysłodawcy akcji, ruch to zdrowie i wszyscy o tym wiemy. Aktywność fizyczną należy jednak rozpatrywać nie tylko w kontekście wytrzymałości, siły i odporności organizmu. Badania dowodzą, że codzienna aktywność stymuluje pracę jądra podstawowego mózgu odpowiedzialnego za działanie i procesy poznawcze. Nie bez powodu mówimy, że aktywne dzieci radzą sobie lepiej w życiu. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzieci w wieku szkolnym do prawidłowego rozwoju potrzebują przynajmniej 60 minut ruchu dziennie, codziennie.

/MDvR/
Poprzedni artykułUszyli już ponad 3 tysiące maseczek i nie zwalniają tempa
Następny artykułWażna informacja dla składających deklaracje. Rozliczając PIT w gminie Świdnica wpływasz na jej rozwój