Strona główna Wydarzenia Świdnica Uprzątną teren przy Jodłowej

Uprzątną teren przy Jodłowej

0

Kolejowy teren sąsiadujący z dworcem Świdnica Przedmieście zostanie uporządkowany. O podjęciu działań w tym zakresie poinformował przedstawiciel Polskich Kolei Państwowych.

Przypomnijmy, na problem zaśmieconych kolejowych działek przy ulicy Jodłowej wielokrotnie zwracali uwagę mieszkańcy, a od dwóch lat świdnicka Straż Miejska prowadzi starania dotyczące likwidacji śmietniska. Dotychczasowe apele nie przyniosły jednak żadnego efektu, a wszystkie pisma kierowane do kolejowej spółki pozostawały bez odzewu.

Od 2018 roku cyklicznie wysyłane są pisma do PKP dotyczące stanu porządkowego tego rejonu. Na dzień dzisiejszy na żadne z wysłanych pism nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. W tej chwili wykonywana jest kolejna dokumentacja fotograficzna i po raz kolejny wyślemy pismo do PKP PLK – mówił Edward Świątkowski, szef prewencji w świdnickiej straży miejskiej. – Nie odpowiadają, lekceważą nasze pisma, nie ma żadnej reakcji z ich strony.

Sytuacja uległa zmianie po kolejnej interwencji, a także zapytaniu skierowanym do kolejowej spółki przez portal Swidnica24.pl. Głos w sprawie problematycznych działek zabrał przedstawiciel Polskich Kolei Państwowych. – Zleciliśmy uprzątnięcie terenu należącego do PKP S.A. przy ulicy Jodłowej w Świdnicy firmie zajmującej się utrzymaniem czystości. Prace związane z porządkowaniem terenu rozpoczną się w najbliższym czasie – zadeklarował Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP S.A.

/mn/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim: trzy osoby z podejrzeniem zakażenia
Następny artykułDodatkowy zasiłek opiekuńczy do 26 kwietnia. W tydzień do ZUS wpłynęło prawie 10 tys. wniosków