Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica ma nowy mural. „Każdy z nas ma niewidzialne skrzydła”

Świdnica ma nowy mural. „Każdy z nas ma niewidzialne skrzydła” [FOTO]

1

Na ścianie przy ulicy Siostrzanej powstał mural zachęcający do rejestracji w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS. Grafika przedstawia wielobarwne skrzydła i jest częścią kampanii społecznej Fundacji DKMS i NOIZZ „To #niesamowiteuczucie uratować komuś życie”.

Kampania #niesamowiteuczucie oparta jest na historiach dawców szpiku, którzy dali szansę na życie chorym, potrzebującym przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Akcja ma charakter edukacyjny, a jej ciekawa forma – barwne murale – ma uświadamiać odbiorcom, jak ważna jest idea dawstwa szpiku, w kontekście walki z nowotworami krwi, i ile kolorów może wnieść do życia chorych „bliźniak genetyczny”.

Głównym celem akcji organizowanej przez Fundację DKMS jest zachęcenie innych do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku, ale także obalanie mitów, związanych z dawstwem szpiku – mówi Agnieszka Zielonka z Fundacji DKMS, odpowiedzialna za stronę merytoryczną projektu. W ramach kampanii #niesamowiteuczucie murale powstały m.in. we Wrocławiu i Warszawie. Teraz akcja dotarła do Świdnicy – kolorowy malunek powstał w przejściu pod blokiem przy ulicy Siostrzanej.

W ramach działań komunikacyjnych NOIZZ, na stronie www.vs-zycie.noizz.pl można zapoznać się z historiami czwórki bohaterów – dawców szpiku – oraz specjalnie stworzonymi na tę okazję dwoma krótkimi, edukacyjnymi materiałami wideo. Informacje dotyczące tego, jak zostać dawcą szpiku dostępne są na stronie Fundacji DKMS.

/mn/

Poprzedni artykułOd piątku zakaz parkowania na Różanej. Trwa odnawianie oznakowania na jezdniach. Gdzie jeszcze będą utrudnienia?
Następny artykułCatering dietetyczny – przełom w zdrowym odżywianiu!