Strona główna Wydarzenia Catering dietetyczny – przełom w zdrowym odżywianiu!

Catering dietetyczny – przełom w zdrowym odżywianiu!

0

Catering dietetyczny to niewątpliwa rewolucja w dziedzinie zdrowego odżywiania. Jest obecny na polskim rynku już od kilku lat. Można jednak wnioskować, że cieszy się rosnącym powodzeniem, na co wskazuje ciągłe pojawianie się nowych firm oferujących tego typu usługi. Jak działa catering dietetyczny, dla kogo jest przeznaczony i na co zwracać uwagę wybierając konkretną firmę, przeczytasz w tym artykule.

Catering dietetyczny – jak to działa?
Żeby korzystać z cateringu dietetycznego, powinieneś zgłosić się do firmy proponującej takie rozwiązania. Możesz to zrobić osobiście, telefonicznie lub wejść na ich stronę internetową. Dietetyk lub przeszkolony pracownik zbierze od ciebie dane na temat wagi, wzrostu, wieku, a także dodatkowe informacje o stanie twojego zdrowia czy specjalnych wymaganiach np. alergiach, nietolerancjach itp. Zapyta, co jest twoim celem – schudnięcie, nabycie właściwych nawyków żywieniowych, zadbanie o specjalną dietę np. w przypadku diabetyków, po czym dobierze idealny jadłospis. Jeśli będziesz korzystał ze strony internetowej, podasz wszystkie te informacje w specjalnym formularzu, który następnie, za pomocą specjalnego algorytmu, wskaże, która z diet będzie dla ciebie najlepsza. W tym momencie musisz zadecydować, jak długo będzie trwał abonament – tydzień, dwa tygodnie, miesiąc, oraz dokonać opłaty. Potem już tylko czekasz na kuriera z dostawami posiłków, który codziennie rano przywozi ci szczelnie zamknięte paczki z daniami na cały dzień. Musisz je tylko podgrzać i zjeść. Zamawiając dietę, możesz określić czy chcesz, aby „pudełka” zawsze przychodziły na ten sam adres, czy też na różne, np. od poniedziałku do piątku do biura, zaś w weekendy do twojego domu. Czy jest coś prostszego niż jedzenie bez zakupów i gotowania?

Catering dietetyczny – dla kogo?
„Dieta pudełkowa” jest świetnym pomysłem dla osób, które chcą schudnąć, zadbać o zdrowe odżywianie lub przestrzeganie specjalnej, np. bezglutenowej diety. Zdarza się, że takie osoby nie mają czasu, ani możliwości zrobienia odpowiednich zakupów i przygotowania posiłków, ponieważ mają bardzo angażującą pracę, która np. wymaga wyjazdów służbowych lub nieregularnego czasu wykonywania zadań. Wiele osób zwyczajnie nie umie lub nie lubi gotować. Nie wie jak łączyć smaki, ani jak wyszukiwać zdrowe, pełnowartościowe produkty. Catering dietetyczny świetnie się u nich sprawdzi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze cateringu?
Wybierając firmę cateringową, oczywiście pierwszym kryterium będą miejsca, do których dana firma dostarcza „pudełka”. Wydawać by się mogło, że następnie należy zwrócić uwagę jedynie na cenę. Otóż niestety pod niską ceną często kryje się również niska jakość produktów, z których przygotowywane są posiłki. Bywa, że tanie posiłki zawierają biały tostowy chleb, zamiast razowego lub smażone są na taniej margarynie zamiast oleju kokosowego. Ponadto catering dietetyczny ma zapewniać także smaczny i przemyślany posiłek. Nie jest sztuką włożyć do pudełka kromkę chleba, plasterek szynki i kawałek ogórka. Nawet jeśli będą najwyższej jakości, nie spełnią oczekiwań klienta, który wymaga czegoś więcej niż tego, co sam może sobie przygotować bez większego wysiłku.

Czy catering dietetyczny ma jakieś minusy?
Catering dietetyczny ma też niestety swoje minusy. Jedynym z nich jest to, że po prostu rozleniwia. Przeciętny klient firmy cateringowej korzysta z diet średnio 3 do 6 miesięcy. Zdarzają się jednak osoby, które potrafią „jeść tylko pudełka” nawet przez dwa lata! Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale w swoim założeniu ma nauczyć klienta właściwych nawyków żywieniowych, przyzwyczaić do regularnego spożywania, pokazać jak smacznie łączyć zdrowe produkty. Aby zapobiec wytworzeniu takiego przyzwyczajenia, wiele firm oferuje spotkania z dietetykiem, nawet po zakończeniu abonamentu, na których ustalić można dalsze zalecenia i samodzielne kroki ku zdrowemu jedzeniu. Kolejnym dużym minusem „jedzenia pudełkowego” są właśnie jednorazowe opakowania. Pięć posiłków dziennie przywożonych w plastikowych tackach szczelnie zamkniętych folią generuje tak dużą ilość odpadów, że jest to dość odstraszające, szczególnie dla osób, którym leży na sercu dobro naszej planety. Zatem stawiamy wyzwanie dla firm cateringowych – rozwiązać problem jednorazowych opakowań diet! Może odbiór naczyń wielorazowych następnego dnia lub naczynia biodegradowalne? Taki pomysł na pewno przyciągnąłby jeszcze większą rzeszę osób chcących skorzystać z cateringu dietetycznego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnica ma nowy mural. „Każdy z nas ma niewidzialne skrzydła” [FOTO]
Następny artykułSypią się mandaty za łamanie przepisów epidemicznych. Do sanepidu trafiły pierwsze wnioski o ukaranie