Strona główna 0_Slider Siedmiu zakażonych w powiecie świdnickim. 36 ofiara koronawirusa w Polsce

Siedmiu zakażonych w powiecie świdnickim. 36 ofiara koronawirusa w Polsce

0

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy przedstawiła najnowsze dane dotyczące zagrożenia koronawirusem w powiecie świdnickim. Aktualne informacje dla całego kraju podało także Ministerstwo Zdrowia.

Powiat świdnicki, stan na 1 kwietnia 2020, godz. 14.00:

  • liczba osób objętych kwarantanną: 164 (dzień wcześniej – 154),
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 115 (tyle samo dzień wcześniej),
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19: 3 (dzień wcześniej – 8),
  • liczba zdiagnozowanych dotychczas pacjentów (potwierdzonych): 7 (4 ze Świdnicy, 3 ze Świebodzic).

Pacjent ze świdnickiego szpitala, u którego w środę potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, był mieszkańcem innego powiatu i zmarł na chorobę niezwiązaną z koronawirusem, w związku z tym nie został ujęty w statystykach służb sanitarnych.

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia (stan na 1 kwietnia, godz. 14), w całej Polsce zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 2420 osób. – Mamy 73 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach – przekazano w komunikacie resortu zdrowia. To 36 ofiara koronawirusa w Polsce.

/mn/