Strona główna Wydarzenia Ranking kredytów gotówkowych – gdzie po kredyt gotówkowy?

Ranking kredytów gotówkowych – gdzie po kredyt gotówkowy?

0

Ranking kredytów gotówkowych to narzędzie, które pozwala oszacować koszty zobowiązania i wybrać najlepszą opcję. Dostępne w internecie kalkulatory uwzględniają nie tylko wysokość rat czy oprocentowania, ale pokazują również łączny koszt kredytu oraz inne istotne parametry. Gdzie aktualnie można znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy? Przedstawiamy aktualny ranking. Jak korzystać z tego narzędzia?

W poszukiwaniu taniego kredytu gotówkowego warto przeanalizować https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe oraz narzędzia online, które pozwalają na szybką weryfikację propozycji banków. Aktualny ranking kredytów gotówkowych jest dostępny między innymi w serwisie totalmoney.pl pod adresem https://www.totalmoney.pl/ranking-kredytow-gotowkowych, w którym znajdziemy oferty różnych instytucji finansowych. Można je filtrować pod względem wysokości rat, oprocentowania czy RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) i w ten sposób wybrać produkt, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania.

Aktualny ranking kredytów gotówkowych
Przeanalizujmy kredyt w wysokości 35 tys. zł z okresem spłaty w ciągu 60 miesięcy. Ranking kredytu gotówkowego na połowę kwietnia 2020 roku wskazuje, że najbardziej opłacalna pod względem wysokości raty jest propozycja banku Citi Handlowy. Pożyczka gotówkowa oferowana przez bank jest dostępna bez wychodzenia z domu – nie trzeba zatem udawać się do stacjonarnego oddziału i czekać w kolejkach. Miesięczna rata zobowiązania wynosi 725,70 zł, a ostateczna kwota do spłaty to 43 542,15 zł. Prowizja banku jest uzależniona od okresu kredytowania i w tym przypadku wynosi 1225 zł (3,50%). Oprocentowanie to 7,49%, a RRSO 9,32%. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, chociaż bank umożliwia wykupienie dodatkowej polisy.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się kredyt gotówkowy oferowany przez Santander Bank Polska. W omawianym przykładzie rata jest niewiele wyższa niż propozycja banku Citi Handlowy – wynosi 739,73 zł, a całkowita kwota do spłaty – 44 383,56 zł. Oprocentowanie wynosi 8,12%, ale rzeczywista roczna stopa oprocentowania to już 10,21%. Bank pobiera od klientów prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1379 zł (3,94%). Nie trzeba za to korzystać z ubezpieczenia, chociaż klient może zdecydować się na podpisanie umowy. W takiej sytuacji stawka jest uzależniona od sumy ubezpieczenia i okresu jego trwania oraz wieku klienta.

Kolejną pozycję zajął Alior Bank. Jego Pożyczka z Mikrokosztami to propozycja dostępna bez wychodzenia z domu – przez internet lub telefon. Rata kredytu gotówkowego w wysokości 35 tys. zł będzie wynosić 777,59 zł. Ostateczna kwota do spłaty do 46 655,31 zł, a prowizja za udzielenie – 3815 zł (10,90%). Klient, który zdecyduje się na tę propozycję, będzie musiał zapłacić 7849,31 zł odsetek w okresie kredytowania. Oprocentowanie kredytu wynosi 7,49%, a RRSO 12,61%.

Ranking kredytów gotówkowych – sprawdź koszt zobowiązania
Interesuje Cię tani kredyt gotówkowy? Pamiętaj, że o ostatecznym koszcie zobowiązania decyduje nie tylko oprocentowanie, ale także inne koszty, które bank dolicza do kredytu. W większości przypadków jest to prowizja za udzielenie kredytu, chociaż zdarza się, że instytucja jej nie pobiera lub obniża, np. dla osób, które zdecydowały się skorzystać z ubezpieczenia. Również ono może podnosić koszt zobowiązania, dlatego przed podpisaniem umowy warto sprawdzić, czy bank nie wymaga wykupienia dodatkowej polisy. Jeśli chcemy mieć pewność, że koszty kredytu gotówkowego nie obciążą za bardzo naszego domowego budżetu, skorzystajmy z rankingów oraz kalkulatorów dostępnych online. Możemy również skonsultować się z doradcą kredytowym, który najlepiej orientuje się w ofertach banków i jest w stanie wybrać taką propozycję, która spełni nasze oczekiwania.

Lepszy kredyt z banku czy pożyczka gotówkowa z instytucji pozabankowej? Kredyt to z pewnością rozwiązanie dla osób, które mają zdolność kredytową, a pożyczka – opcja dla klientów, którym nie udało się otrzymać kredytu bankowego, np. ze względu na zbyt niskie dochody. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiemy, pamiętajmy o tym, żeby przed podpisaniem umowy dobrze ją przeanalizować – pod kątem kosztów, a także praw i obowiązków kredytobiorcy oraz instytucji udzielającej zobowiązania.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBrak reakcji na śmietnisko nad rzeką?
Następny artykuł13 mieszkańców powiatu zakażonych koronawirusem. Nowe przypadki w Świdnicy, Świebodzicach i gminie Żarów