Strona główna 0_Slider Policjantka po służbie szyje maseczki ochronne

Policjantka po służbie szyje maseczki ochronne

1

Na co dzień pełni służbę na stanowisku dyżurnego Komisariatu Policji w Świebodzicach, a po służbie spędzając swój wolny czas przy maszynie angażuje się w codzienną walkę z epidemią i szyje maseczki ochronne. Asp. szt. Izabela Głowacka ma na swoim koncie już kilkaset sztuk. Maseczki systematycznie trafiają do policjantów, pracowników cywilnych, ale i do osób spoza komendy.

Fot. KPP w Świdnicy

Asp. szt. Izabela Głowacka  postanowiła się bardziej zaangażować w walkę z pandemią koronawirusa i zaczęła szyć maseczki. Najpierw robiła to dla najbliższych i znajomych, ale teraz  już  systematycznie  jej maseczki trafiają do policjantów i do pracowników cywilnych. 
 
Maseczki spod igły funkcjonariuszki przekazywane są też przez policjantów osobom, które ich nie posiadają w trakcie przemieszczania się w miejscach publicznych, przypominając jednocześnie o nowych przepisach dotyczących zasłaniania twarzy. Zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe od 16 kwietnia br. 
 
Policjanci apelują jednocześnie o stosowanie się do obowiązujących przepisów dla wspólnego bezpieczeństwa nas wszystkich oraz osób najbliższych – podkreśla sierż. sztab. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.
/Źródło KPP w Świdnicy/
 
Poprzedni artykułZgubiono obrączkę [Aktualizacja]
Następny artykułPrezydent Świdnicy pisze do „Pani Biskupowej”, czyli jak odwrócić kota ogonem