Strona główna Temat dnia Podaruj komputer, pomóż rodzinom zastępczym

Podaruj komputer, pomóż rodzinom zastępczym

0

Masz w domu sprawny, ale niepotrzebny komputer, a może miałbyś ochotę go ufundować? Czekają dzieci z rodzin zastępczych powiatu świdnickiego – zachęca do udziału w akcji pomocowej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

Wirtualne lekcje i zdalne odrabianie zadań domowych w okresie epidemii koronawirusa – to dla rodzin zastępczych ogromne utrudnienie. Szczególnie odczuwalne w tych domach, gdzie przebywa więcej niż dwoje dzieci. – Zdalne odrabianie lekcji w rodzinie, w której jest jeden komputer, a np. 9 dzieci to naprawdę „koszmar”. Zdarzają się też takie rodziny, które nie mają ani komputera ani nawet dostępu do Internetu – mówi Katarzyna Dudkiewicz, Kierownik Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. W wielu takich przypadkach obecna sytuacja jest dramatyczna. Oczywiście, z pomocą przychodzą tu szkoły i PCPR ale środki, którymi dysponuje jednostka nie są wystarczające.

By zaspokoić potrzeby rodzin zastępczych z naszego powiatu, potrzebnych może być nawet 80 komputerów. – Dlatego zwracamy się z apelem do każdego, kto może pomóc. Być może u Państwa w domu jest w pełni sprawny, ale już niepotrzebny sprzęt albo może ktoś z Państwa chciałby taki komputer ufundować. Każda pomoc będzie tu cenna – zachęca do pomocy Katarzyna Dudkiewicz. Chętnych do wsparcia prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, które pomoże w kontakcie z potrzebującymi rodzinami zastępczymi.

Telefon kontaktowy: 74/857-45-23 lub 74/857-45-47 Nr rachunku bankowego: Getin Noble Bank S.A , ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa : 22 1560 0013 2005 4160 0000 0001