Strona główna 0_Slider Część personelu i pacjenci oddziału wewnętrznego świdnickiego szpitala nie zostali zakażeni koronawirusem

Część personelu i pacjenci oddziału wewnętrznego świdnickiego szpitala nie zostali zakażeni koronawirusem

1

Wyniki testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, wykonanych u 25 pracowników szpitala i 7 pacjentów oddziału wewnętrznego jest ujemny – poinformował dyrektor placówki Grzegorz Kloc. Placówka nadal czeka na wyniki badań personelu i pacjentów z oddziału neurologicznego. Na pobranie wymazów czeka jeszcze część pielęgniarek z oddziału wewnętrznego, objętych przez sanepid kwarantanną.

W ubiegłym tygodniu oddział wewnętrzny świdnickiego szpitala ograniczył swoją działalność do minimum. Pozostali wyłącznie dotychczasowi pacjenci, nowe przyjęcia zostały wstrzymane. Powodem było zakażenie koronawirusem bliskiej osoby z rodziny jednej z pielęgniarek. – W związku z taką informacją odsunęliśmy od pracy wszystkich, którzy mieli bezpośredni kontakt z tą osobą i ze względów logistycznych ograniczyliśmy pracę oddziału. Obecnie leczeni są pacjenci już przebywający w oddziale natomiast wstrzymaliśmy przyjęcia – informował dyrektor szpitala Grzegorz Kloc. – Dokładnie odsunięto z całego oddziału 26 osób (kilkanaście pielęgniarek). Dzisiaj dyrektor otrzymał informację o wynikach zleconych przez szpital testów. Jest on ujemny dla całego przebadanego personelu i 7 pacjentów. Placówka czeka jeszcze na pisemne potwierdzenie wyników, by przywrócić funkcjonowanie oddziału. Natomiast część personelu blisko 2 tygodnie temu została objęta przez sanepid kwarantanną i nadal czeka na pobranie wymazów do badań. czekamy na pełną informację ze sanepidu.

Nie ma jeszcze wyników testów na obecność koronawirusa u personelu oddziału neurologicznego. Jak informowaliśmy, u zmarłego w miniony piątek pacjenta wyryto zakażenie. Wynik testu dotarł do szpitala dopiero 1 kwietnia. Cały personel, który miał styczność ze zmarłym, został odsunięty od pracy, pozostali pacjenci nadal przebywają na oddziale. Osoby wypisane między 28 marca a 1 kwietnia zostały objęte przez sanepid kwarantanną.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułRestauracje na dowóz/wynos w Świdnicy
Następny artykuł„Widok ratowników w białych kombinezonach nie powinien budzić niepokoju”. Interwencje nie dotyczą tylko zakażenia koronawirusem