Strona główna 112 Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

0

Kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Świdniccy policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

4 kwietnia w godzinach popołudniowych, w miejscowości Grochotów na terenie gminy Strzegom, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mercedes. 37-letni mieszkaniec Wałbrzycha w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 101 km/h, czyli aż o 51 km/h przekroczył dozwolony limit – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Następnego dnia, 5 kwietnia – również w godzinach popołudniowych – w miejscowości Strzegom funkcjonariusze zatrzymali innego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 48-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził swoim autem 106 km/h – dodaje Ząbek.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Ponadto stracili swoje prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzymusowy przestój w świdnickiej fabryce Electrolux. Pracownikom nie podoba się wykorzystywanie urlopów
Następny artykułZagłosujesz korespondencyjnie w wyborach prezydenckich? [SONDA]