Strona główna 112 Pędzili w terenie zabudowanym. Ośmiu kierowców przesiądzie się na fotel pasażera

Pędzili w terenie zabudowanym. Ośmiu kierowców przesiądzie się na fotel pasażera

0

Kolejnych ośmiu kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Świdniccy policjanci ponownie apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Świdniccy policjanci w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali kolejnych 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych. Siedmiu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, natomiast wobec jednego skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni mieszkaniec Legnicy zatrzymany 28 kwietnia na terenie gminy Dobromierz w związku ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Mercedes na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 119 km/h, czyli jechał aż o 69 km/h za szybko – wskazuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak zostać Freelancerem w 2020 roku – pracować zdalnie i rozwijać biznes online?
Następny artykułKwietniowe diety grupa radnych przekazała pogotowiu ratunkowemu