Strona główna Wydarzenia Jak zostać Freelancerem w 2020 roku – pracować zdalnie i rozwijać biznes...

Jak zostać Freelancerem w 2020 roku – pracować zdalnie i rozwijać biznes online?

0

Aktualnie rozwój biznesu online jest możliwy dla każdego z nas, jak nigdy dotąd. Wszystko wynika także z tego względu, że przebywamy w domu bądź zaczynamy pracować zdalnie. To wszystko skłania nas do poznania pewnych możliwości zarabiania, które pojawiają się w Internecie. Jeśli jednak nie posiadamy w tym zakresie większego doświadczenia, to dobrze, abyśmy poznali pewne możliwości. I dzięki temu ocenili, w jakim kierunku warto jest zmierzać. Copywriter, Bloger, YouTuber, Freelancer, Programista, Grafik czy inne określenia są już często spotykane w temacie pracy zdalnej. Ale nie tylko. Jest tego znaczenie więcej, o czym dowiesz się poniżej. I dodatkowo dowiesz się jak zgarnąć 5 prezentów z pewnego bloga o pracy zdalnej i biznesie online, w tym także książkę, więc zapoznaj się z całym artykułem!

Jakim Freelancerem mogę zostać w 2020 roku i później:

  • Copywriter – odpowiada za przygotowywanie tekstów tematycznych, które następnie wykorzystuje się na stronach firmowych, w sklepach internetowych, na blogach, w Social Media i innych miejscach. Twórcy i właściciele stron www chętnie współpracują z dobrymi Copywriterami, którzy przygotują im takie teksty, które oni oczekują. Nie musisz szybko pisać na klawiaturze bądź mieć już wieloletnie doświadczenie w zakresie copywritingu. Są organizowane przez pewne kursy dla Copywritera, jak „Zostań Copywriterem i zarabiaj na pisaniu online”.
  • Specjalista SEO – każda firma musi skutecznie promować swój biznes w Internecie. A nie zawsze właściciele i pozostali pracownicy są w tym kierunku przeszkoleni. W tym celu chętnie współpracują oni ze specjalistami SEO, którzy są w stanie zająć się promowaniem ich firm w wyszukiwarce Google, w Mapach Google, w Social Media i innych miejscach. Widać to na przykładzie usług pozycjonowania stron www Nie musisz być w tym kierunku ekspertem. Wystarczy, że podszkolisz się w tematyce SEO i Pozycjonowania stron www. A następnie oferujesz swoim bliskim krewnym czy przyjaciołom, którzy są w stanie powierzyć Ci promocję swojego biznesu w Internecie. Po jakimś czasie zyskasz nowe doświadczenie i nowych Klientów. Możesz w tym celu dołączyć do pewnych grup na Facebooku o tematyce SEO, gdzie eksperci w tym temacie dzielą się wspaniałą wiedzą. Dodatkowo pomocny jest dla początkujących i nie tylko kurs „Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www”. Jest nawet przygotowana książka w o tym temacie, dla tych, których wolą druk, czyli „Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron oraz WordPress”.
  • Projektant stron www – W rozwoju mogą Ci pomóc także pewne kursy online, które jesteś w stanie przejść w przeciągu kilku dni, miesiąca czy tak, jak Ci pasuje. Polecane z nich to „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www / bloga” oraz „Tworzenie stron WIX – stwórz stronę, bloga, sklep online w 1 godzinę”. Już w trakcie takich kursów możesz stworzyć swoją stronę www i bloga. A następnie proponujesz stworzenie strony bliskiej osobie, która jej potrzebuje. Możesz wtedy na swoim profilu w Social Media czy w pewnych serwisach ogłoszeniowych dać znać, że czymś takim się zajmujesz. Tak stworzysz pierwsze strony internetowe dla kogoś. Zaoferuj wtedy niższą cenę, a przy okazji zdobywaj dodatkowe umiejętności. To sprawi, że niedługo projektowanie stron www może okazać się dla Ciebie biznesem nr 1, na którym tylko się skupisz.
  • Sprzedawca własnych produktów elektronicznych(np. E-booków, zeszytów, plannerów) – pewne możliwości sprzedaży swoich wirtualnych produktów otrzymujemy w serwisie Amazon. Dzięki niemu także jako osoby fizyczne(bez firmy) mamy opcję sprzedawać swoje e-booki, zeszyty i plannery, kalendarze, na cały świat. Wystarczy tylko takie produkty tworzyć najlepiej w języku angielskim bądź innym popularnym języku. A nie jest to takie trudne. Zawsze tłumaczenie pewnych naszych produktów możemy zlecić tłumaczowi. A jak w ogóle zacząć sprzedawać na Amazon. Tego także uczą nas pewne kursy, a jeden z polecanych to „Jak zarabiać na Amazon.com i Amazon Kindle”, z którego korzysta już ponad 100 zadowolonych uczestników.
  • YouTuber / Bloger – jeśli jesteś specjalistą w pewnym zakresie(np. W modzie, w stolarstwie, w tematyce SEO / IT / Zarabiania itp.) to możesz takimi informacjami dzielić się na swoim blogu oraz na kanale YouTube. Dzięki temu, gdy Twój blog i kanał YouTube okaże się popularny, to możesz zarabiać. W jaki sposób? Już na reklamach, które włączysz sobie na kanale YouTube i będą one wyświetlać się w odpowiednim czasie podczas oglądania Twoich filmów przez użytkowników. Takie reklamy możesz także włączyć na blogu, a polega to na współpracy z Google Adsense. Nie jest to takie trudne, a jeszcze więcej w tym zakresie dowiesz się w kursie „YouTube Marketing – jak prowadzić, rozwijać i zacząć zarabiać na kanale YouTube?”. Dzięki niemu już wielu uczestników prowadzi coraz popularniejsze kanały YouTube, na których zarabiają.

Każdy, kto zdecyduje się na subskrypcję bloga o pracy zdalnej i biznesie online oraz zarabianiu przez Internet JakSieRozwijac.pl ma możliwość otrzymać 5 prezentów, w tym książkę „Zostań Freelancerem – pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online” (350 stron o historii, doświadczeniach i konkretnych wskazówkach Copywritera i Freelancera z ponad 10-letnim doświadczeniem).

Droga rozwoju Freelancera
Freelancer to osoba fizyczna, która pracuje zdalnie w domu bądź innym miejscu i nie zakłada w tym kierunku działalności gospodarczej. Może wystawiać swoim Klientom Faktury Vat przez serwis Useme, który został stworzony dla freelancerów. Współpracujemy więc z takim serwisem na podstawie umowy o dzieło. Po roku współpracy przesyła nam później PIT-11, na podstawie którego my jesteśmy w stanie wypełnić PIT-37 do Urzędu Skarbowego.

Możemy tak działać wiele lat, a nawet cały czas. Inna opcja, to również z czasem, założyć własną firmę bądź spółkę. Dzięki temu sami wystawiamy Faktury, więc nie tracimy na żadnej prowizji, zarabiamy więcej i jesteśmy bardziej niezależni. Są plusy i minusy obu rozwiązań, więc należy się nad nimi dobrze zastanowić. Polecam jednak wszystkim, aby spróbowali po czasie przynajmniej przez 2 lata, na małym ZUS-ie prowadzić własną firmę. Pozwala to nabrać pewności siebie, sprawdzić swój pomysł na biznes i wiele się nauczyć.

Jak zostać Freelancerem krok po kroku i dalej się rozwijać?
Na początek warto przejść pewien kurs, na przykład „Zostań Freelancerem – pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online”, w którym już bierze udział ponad 500 zadowolonych uczestników. Pozwala on wszystkim krok po kroku poznać Freelancingiw Polsce i możliwości pracy zdalnej. Szkolenie te prowadzone jest przez Freelancera, który wysila się od 2006 roku, więc ma możliwość przekazać bogate doświadczenie w tym temacie.

Kolejne polecane etapy rozwoju Freelancera:

  • Doświadczenie w Copywritingu – warto z czasem nauczyć się pisać dobre teksty, by później tworzyć treści na swoją stronę www i bloga. A pomaga w tym wspomniany wyżej kurs „Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów”.
  • Doświadczenie w Tworzeniu stron www – dzięki temu znaczenie łatwiej będzie nam samym stworzyć taką stronę internetową i dobrze nią zarządzać. Możemy ją stworzyć w bardzo prosty sposób poprzez technologię WordPress czy najpopularniejszy kreator stron WIX.
  • Doświadczenie w Sprzedaży – jeśli już mamy pewne doświadczenie w sprzedaży, to pomyślmy o stworzeniu swoich produktów wirtualnych(e-book, książki, kalendarze, zeszyty). Można je później sprzedawać na Amazon czy w Polsce. A może zdecydujemy się nakręcić własny kurs online na dany temat.
  • Doświadczenie w prowadzeniu kanału YouTube i SEO – warto wiedzieć, jak samodzielnie promować i prowadzić swój kanał YouTube. A zarazem, jak poprzez proste techniki, skutecznie promować swoją stronę www / bloga w Internecie. Jeśli przejdziemy wyższej wspomniane kursy: „Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www / bloga” oraz „YouTube Marketing – jak prowadzić, rozwijać i zarabiać na kanale YouTube”, to na pewno będzie nam znacznie łatwiej o to zadbać!

Warto jeszcze korzystać z kont freelancerów, którzy wysilają się od dziesiątek lat. Posiadają oni swoje konta na Instagramie, YouTube i chętnie dzielą pewnymi wartościami. To pozwoli nam jeszcze bardziej wysilać się w tym kierunku pracy zdalnej i zarabiać jeszcze więcej. Aby było Ci łatwiej, poznaj wszystkie kursy online i książki o SEO, WordPress, Tworzeniu stron www, Pracy zdalnej, Biznesie online, Zarabianiu przez Internet, YouTube i Amazon, z których skorzystało już ponad 5000 zadowolonych uczestników! – zachęca blog www.jaksierozwijać.pl. – Czy i Ty zostaniesz Freelancerem w 2020 roku bądź później? Mam taką nadzieję! Powodzenia! – dodaje.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł20 zakażonych koronawirusem w powiecie świdnickim, 1500 na Dolnym Śląsku
Następny artykułPędzili w terenie zabudowanym. Ośmiu kierowców przesiądzie się na fotel pasażera