Strona główna 0_Slider Oświadczenie portalu Swidnica24.pl w sprawie wypowiedzi prezydent Świdnicy

Oświadczenie portalu Swidnica24.pl w sprawie wypowiedzi prezydent Świdnicy

7

Oświadczenie

W związku z wypowiedzią prezydent Świdnicy podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej kategorycznie żądamy przeproszenia portalu Swidnica24.pl przez panią Beatę Moskal-Słaniewską w związku z zarzutem o rzekome manipulowanie informacjami przez nasz portal.

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska zarzuciła manipulację w związku z informacjami o zainteresowaniu modernizacją basenu letniego w Świdnicy przez CBA i prokuraturę. Beata Moskal-Słaniewska stwierdziła, odnosząc się do pytania radnej Zofii Skowrońskiej-Wiśniewskiej o kontrole ww. instytucji (powołującej się na nasz portal), żeby nie opierać się na doniesieniach mediów, które manipulują informacjami. Podając, że CBA i prokuratura prowadzą kontrole w związku z modernizacją basenu. Jak dodała, trwają jedynie czynności sprawdzające po złożonych donosach.  Portal Swidnica24.pl nigdy nie napisał o kontrolach CBA w sprawie modernizacji basenu. W artykule z dnia 19 lutego 2020 pt. „Modernizacja basenu w zainteresowaniu CBA i prokuratury” napisaliśmy: /cytat/ „To właśnie kwestia finansowania dotychczasowych działań znalazła się w anonimowym zgłoszeniu do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy i CBA. “Wnosimy o skontrolowanie działalności prezydenta miasta Beaty Moskal-Słaniewskiej oraz podległej jej spółki miejskiej ŚPWiK w sprawie nieuprawnionego wyprowadzania publicznych środków, powodujących straty w wysokości kilkuset tysięcy złotych.” – napisali “sygnaliści”. Zgłaszający podejrzewają, że mogło dojść także do korupcji przy zlecaniu niektórych zadań.

Anonimowe zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy oraz do CBA trafiło 28 stycznia 2019 roku. – Od tego dnia prowadzone są czynności analityczno-informacyjne. Zwróciliśmy się do spółki o przekazanie dokumentów, zawiązanych z basenem – informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA. Dopiero po zakończeniu czynności analitycznych CBA zadecyduje, czy nie podejmować dalszych działań, czy wszcząć kontrolę.

Równolegle anonimem zajęła się prokuratura. Pismo z Prokuratury Okręgowej zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej. – W związku z zawartymi w anonimie informacjami, które mogą budzić wątpliwości, zapadła decyzja o ich sprawdzeniu. Chcemy ustalić, czy  zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa. Prokurator zlecił policji podjęcie działań, równolegle także zwrócił się do CBA – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. Dopiero po ustaleniu, czy zawarte w anonimie podejrzenia są wiarygodne, prokuratura zadecyduje o wszczęciu lub odmowie wszczęcia dochodzenia.” /koniec cytatu/

W związku z tym zarzucanie nam przez prezydent Świdnicy manipulacji jest podważaniem naszej wiarygodności i rzetelności, a to jest jednoznaczne z działaniem na szkodę naszej firmy. Nie zgadzamy się na deprecjonowanie naszej pracy.

Od prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej żądamy przeprosin na stronie Urzędu Miejskiego. Portal rozważa podjęcie kroków prawnych.

Redaktor naczelna
Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułTłumnie po darmowe maseczki
Następny artykułZnaleziono klucze