Strona główna Wydarzenia Świdnica Olimpijski sukces Mateusza Drąga z II LO

Olimpijski sukces Mateusza Drąga z II LO

1

Chemiczne tradycje w II Liceum Ogólnokształcącym są cały czas podtrzymywane. Bez etapu finałowego zakończyła się tegoroczna LXVI Olimpiada Chemiczna. Mateusz Drąg może pochwalić się szóstym wynikiem na Dolnym Śląsku oraz 113 miejscem w Polsce.


II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha jest jedyną szkołą naszego powiatu systematycznie biorącą udział w chemicznych olimpijskich zmaganiach. W tym roku wyżej sklasyfikowanych olimpijczyków miały tylko dwie szkoły wrocławskie.

Mateusz Drąg (zbieżność nazwisk z profesorem Marcinem Drągiem, także absolwentem II LO, jest przypadkowa) oprócz sukcesów w olimpiadach chemicznych, miał też duży wkład w sukcesy szkoły w Drużynowym Konkursie Chemii organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. W 2019 roku drużyna II LO zajęła trzecie miejsce a w 2018 roku była najlepsza w naszym województwie.

Podczas nauki w II Liceum Ogólnokształcącym Mateusz był objęty indywidualnym tokiem nauki, co jest już od kilku lat praktykowaną metodą pracy z najlepszymi uczniami. Warto dodać, że uczniowie korzystają z wyposażonej szkolnej pracowni chemicznej, gdzie sami mogą wykonywać doświadczenia.

Mateusz odnosi sukcesy również w konkursach matematycznych, został finalistą (jednym z trzech z II LO w tym roku) w Matematycznej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Tutaj również finał olimpiady w Krakowie nie odbędzie się w tym roku. Mateusz Drąg w tym tygodniu kończy już naukę w II LO, z jedną z najwyższych średnich ocen w szkole. Podjął już decyzję, że będzie kontynuować swoją chemiczną pasję na Politechnice Wrocławskiej – oczywiście Wydział Chemii.

Mateusz pracował pod opieką Katarzyny Mamicy-Pasternak oraz Jacka Iwancza.

/II LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułZmiany w budżecie miasta, apel o przesunięcie terminu wyborów. Zbliża się sesja Rady Miejskiej
Następny artykułProcesy hitlerowskich katów w Świdnicy. Zapomniane historie na kartach książki Agnieszki Dobkiewicz