Strona główna 112 Ognisko przyczyną pożaru na Raduni?

Ognisko przyczyną pożaru na Raduni?

3

Podpalenie lub zaprószenie ognia wymieniane są jako najbardziej prawdopodobne przyczyny pożaru, do którego doszło w środę na zboczach Raduni. Jak informuje „Gazeta Ślężańska”, w miejscu pożaru strażnicy leśni odkryli pozostałości po ognisku.

fot. OSP Jaźwina

Do pożaru w Masywie Ślęży, niedaleko przełęczy Tąpadła, doszło 22 kwietnia, około godziny 11.30. Do walki z płomieniami zaangażowano 17 zastępów straży pożarnej z terenu powiatów dzierżoniowskiego i wrocławskiego, a także dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych. Akcja gaśnicza trwała przez 9 godzin.

Spłonęło 1,3 hektara młodnika. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie przez osoby nieustalone lub zaprószenie ognia – mówi Daniel Mucha, rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, rozmowie z „Gazetą Ślężańską”. Według ustaleń „Gazety”, po zakończeniu działań gaśniczych straż leśna odkryła pozostałości po ognisku. Wyjaśnianiem przyczyn pojawienia się ognia zajmuje się policja.

/opr. mn/

Poprzedni artykułRada Miejska apeluje o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich. „Organizowanie ich w okresie pandemii stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców”
Następny artykuł„Sport wróci na stadiony”. Wkrótce otwarcie boisk, w dalszej kolejności hale, baseny i siłownie