Strona główna 112 Niewybuch na polu pod Piotrowicami

Niewybuch na polu pod Piotrowicami

0

O niebezpiecznym znalezisku z czasów wojny, odkrytym na polu pod Piotrowicami Świdnickim, w miniony weekend poinformowani zostali świdniccy policjanci. Na miejsce wezwano saperów.

Na niebezpieczne znalezisko przypominające pocisk moździerzowy przypadkowo natrafił mężczyzna, który wykonywał prace na polu. – O tym fakcie został powiadomiony oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który skierował na miejsce patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że rzeczywiście jest to pocisk moździerzowy. Mundurowi do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabrali pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Rzecznik KPP Świdnica przypomina, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPomoc psychologa i terapeuty dla świdniczan
Następny artykułKontrowersje wokół przebiegu trasy S5. Właściciele eko-gospodarstwa zachęcają do wyrażania sprzeciwu, protest w gminie Dobromierz