Komunikat ministerstwa zdrowia z g. 21.20: mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
![Prezydent Świdnicy z absolutorium i nową koalicją. Radni apelowali o większą rozwagę finansową w kolejnych latach i mówili o braku dialogu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Rada-Miejska-w-Swidnicy-sesja-absolutoryjna-2026.06.25-103-238x178.jpg)








