Strona główna 0_Slider Nawet 100 wiernych podczas mszy. Parafie dostosowują się do aktualnych ograniczeń

Nawet 100 wiernych podczas mszy. Parafie dostosowują się do aktualnych ograniczeń

45

Od 20 kwietnia obowiązują nowe przepisy określające ile osób może uczestniczyć w uroczystościach o charakterze religijnym. Tym samym zniesiony został wcześniejszy limit pięciu osób biorących udział w kościelnych nabożeństwach.

Zgodnie z aktualnymi przepisami, wprowadzonymi w związku z epidemią, we mszy lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Jest to 1 uczestnik na 15 m² powierzchni danego budynku – kościoła, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Na cmentarzu może przebywać nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę, a także osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy. Limity te obowiązują od 20 kwietnia do odwołania.

Do nowych ograniczeń dostosowały się już świdnickie parafie. Najwięcej, bo do 100 osób będzie mogło jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwie w parafii katedralnej oraz w parafii pw. NMP Królowej Polski. W przypadku parafii św. Józefa podczas mszy w kościele będzie mogło przebywać 35 osób – z czego 15 w kaplicy Matki Bożej. Limit 40 osób wprowadzono w parafii św. Andrzeja Boboli, 30 osób w parafii pw. Ducha Świętego, 26 osób w parafii Miłosierdzia Bożego, a 15 osób w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Duchowni przypominają, że wierni przebywający w kościele na liturgii lub indywidualnej modlitwie są zobowiązani posiadać maseczki, a także zachowywać bezpieczną odległość 2 metrów od innych osób.

/mn/

Poprzedni artykułŚwiebodzice: powstanie park sportowy na Osiedlu Piastowskim
Następny artykułPożar lasu w okolicy przełęczy Tąpadła [FOTO]