Strona główna Sport Siatkówka Młodziczki Polonii zagrają znacznie później. Znamy wstępny plan młodzieżowych MP

Młodziczki Polonii zagrają znacznie później. Znamy wstępny plan młodzieżowych MP

0

Polski Związek Piłki Siatkowej wydał komunikat odnośnie rozgrywek centralnych młodzieżowych mistrzostw Polski w sezonie 2019/2020. Walka o medale w kategoriach młodzików/młodziczek, kadetów/kadetek i juniorów/juniorek miała się odbywać tradycyjnie wiosną. Ze względu na epidemię koronawirusa termin uległ zmianie. 

Komunikat Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

Polski Związek Piłki Siatkowej mając na uwadze ogłoszony do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, a także mając na uwadze wprowadzone do odwołania ograniczenia w zakresie prowadzenia działalności sportowej i organizacji imprez sportowych postanowił zmienić kalendarz rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2019/2020.

Mając na uwadze rozwój jak również bezpieczeństwo młodych siatkarek i siatkarzy Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że:

– Turnieje finałowe Mistrzostw Polski w kategorii juniorka i junior zostają przesunięte na okres pomiędzy 15 sierpnia a 15 września 2020 roku.

– Turnieje półfinałowe i finałowe Mistrzostw Polski w kategorii kadetka i kadet jak również cały cykl rozgrywek centralnych w kategorii młodziczka i młodzik zostają przesunięte na okres pomiędzy 1 a 30 września 2020 roku.

Polski Związek Piłki Siatkowej zastrzega sobie jednak, że jeśli sytuacja związana z wirusem SARS-CoV-2 wyraźnie się nie poprawi turnieje mogą zostać przesunięte na dalszy termin. Szczegółowy komunikat dotyczący zasad rozgrywania wyżej wymienionych turniejów zostanie przesłany w późniejszym terminie.

To ważny komunikat również dla Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica, a konkretnie dla ekipy młodziczek prowadzonej przez trenera Michała Tomiałowicza. Biało-zielone w świetnym stylu sięgnęły po tytuł wicemistrzyń Dolnego Śląska i wywalczyły tym samym przepustkę na szczebel ogólnopolski krajowego czempionatu. Jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie to turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski z udziałem młodziczek Polonii odbędzie się we wrześniu tego roku.

/MDvR/

Poprzedni artykułSpalona parowozownia ma zniknąć do końca roku [FOTO]
Następny artykułCo dalej z terenem po byłej stacji pogotowia? Kuria nie rezygnuje z planów utworzenia Centrum Edukacyjno-Kulturalnego