Strona główna Wydarzenia Świdnica Krwiobus ponownie stanie przed świdnickim dworcem kolejowym

Krwiobus ponownie stanie przed świdnickim dworcem kolejowym

1

W czwartek do Świdnicy ponownie przyjedzie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Po apelach o oddawanie krwi, ostatnich akcje wyjazdowe RCKiK spotykały się sporym odzewem ze strony świdniczan.

Pomimo pandemii krew jest dalej potrzebna, chorzy dalej krwi potrzebują. Niektóre zabiegi planowe zostały odwołane, stąd też zapotrzebowanie zostało nieco zmniejszone, jednak bardzo się cieszymy, że pomimo tej ciężkiej sytuacji krwiodawcy wciąż przychodzą – wskazuje Natalia Kozdrowiecka, specjalista ds. promocji krwiodawstwa w RCKiK Wałbrzych.

Do oddawania krwi zachęcane są osoby zdrowe, które nie przebywały w ostatnich 14 dniach za granicą, nie mają żadnych objawów przeziębienia lub grypy. Przedstawicielka RCKiK uspokaja przy tym, że w pełni zachowywane są obowiązujące rygory sanitarne. – Osoba, która przebywała za granicą w ogóle nie może wejść do autobusu. Na początku mierzona jest temperatura, więc tylko osoby, które nie mają podwyższonej temperatury mogą wejść i zarejestrować się do oddania krwi. Zachowujemy wszystkie środki bezpieczeństwa – tłumaczy.

Osoby chętne do oddania krwi będą mogły to uczynić w czwartek, 8 kwietnia w godzinach 9.00-13.00. Krwiobus stanie przed dworcem Świdnica Miasto, przy ulicy Dworcowej. Aktualny kalendarz ekip wyjazdowych można sprawdzić na stronie RCKiK Wałbrzych.

/mn/

Poprzedni artykuł#zostańwdomu #szanujratownika. Ratownicy apelują do mieszkańców powiatu i pokazują stroje ochronne
Następny artykułMinister rolnictwa wzywa do otwarcia targowisk. Co z największym targiem w Świdnicy?