Strona główna 112 Kompletnie pijana za kierownicą

Kompletnie pijana za kierownicą

2

Ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, który kierowała samochodem osobowym. Został zatrzymana przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Słotwinie.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 60-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która w czwartkowe popołudnie, 9 kwietnia,  kierowała samochodem osobowym marki Opel Corsa będąc w stanie nietrzeźwości. Kobieta została zatrzymana na terenie gminy Świdnica przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Słotwinie. Teraz za swój czyn odpowie karnie
W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.
/KPP w Świdnicy/