Strona główna 112 Duże zagrożenie pożarowe w lasach

Duże zagrożenie pożarowe w lasach

0

Od 3 kwietnia obowiązuje tymczasowy zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. Leśnicy apelują teraz o unikanie terenów leśnych nie tylko z uwagi na przepisy wprowadzone w związku z trwającą epidemią, ale także z powodu obowiązującego w całej Polsce najwyższego stopnia zagrożenia pożarowego.

Od początku roku leśnicy oraz strażacy są postawieni w stan podwyższonej gotowości. Pierwsze pożary w lasach wybuchały już w styczniu. Łącznie od początku roku we wszystkich lasach wybuchło 987 pożarów, natomiast w tych zarządzanych przez Lasy Państwowe – 214. Obecnie sytuacja pożarowa jest jeszcze bardziej niebezpieczna, sytuacji nie poprawia brak opadów, ściółka jest bardzo sucha – mówi Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych. Aktualną sytuację pożarową w lasach można śledzić na stronie Lasów Państwowych oraz Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Przypomnijmy, od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do lasów. Ma on jednak związek z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii. Okresowy zakaz, wprowadzony przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych, obowiązuje do 11 kwietnia włącznie. Przestrzegania tego zakazu pilnuje Straż Leśna.

/mn/

Poprzedni artykułTygrys z COVID-19. Czy zwierzęta mogą zarażać?
Następny artykułŻarowskie Biegi Strefowe: Konkurs dla uczestników!