Strona główna Wydarzenia Świdnica Czytelnicy pytają o ciemności w parkach. Magistrat odpowiada po tygodniu

Czytelnicy pytają o ciemności w parkach. Magistrat odpowiada po tygodniu

7

Dlaczego w świdnickich parkach na noc wyłączone jest całe oświetlenie? – pytali w ubiegłym tygodniu czytelnicy Swidnica24.pl. Rzeczniczka Urzędu Miejskiego znalazła czas na jednozdaniową odpowiedź na pytania świdniczan dopiero po tygodniu.

Dzień dobry, czy mają Państwo jakieś informacje o tym czy włączane będą w nocy światła w parku przy Gdyńskiej? Pomimo otwarcia parków oświetlenie nie jest włączane po zmroku. To jest ryzykowne, zważywszy na okolicę – strach wyjść z psem czy pobiegać, gdyż na ławkach (mocno już zdewastowanych) panoszą się menele, pijacy i „złota młodzież”. No i jest zwyczajnie ciemno. Myślałam, że to oszczędność na czas zamknięcia parków, jednak ani wczoraj ani we wtorek i poniedziałek światła nie były włączone. Byłabym wdzięczna za zorientowanie się w sytuacji. Pozdrawiam – wiadomość tej treści dotarła do Swidnica24.pl w ubiegłym tygodniu. Czytelnicy o powód wyłączenia oświetlenia w parkach, m.in. Parku Sikorskiego, pytali również telefonicznie. Wskazywali, że to dla wielu osób nie tylko miejsce rekreacji, ale droga do domu.

23 kwietnia do rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy wystosowaliśmy pytania: Od kiedy wyłączane jest na noc oświetlenie w świdnickich parkach i jaki jest powód? Czy we wszystkich? Czy planowane jest przywrócenie oświetlenia?

Do pytań redakcyjnych załączyliśmy list czytelniczki. Rzeczniczka magistratu Magdalena Dzwonkowska dopiero dzisiaj, po 7 dniach, znalazła czas, by świdniczanom udzielić odpowiedzi. – Oświetlenie przywrócone zostało 24 kwietnia – to jej cała treść. Przedstawicielka władz miasta nie uznała za stosowne poinformować świdniczan, jaki był powód wyłączenia.

/asz/
Zdjęcia wykonane w nocy z 23 na 24 kwietnia w Parku Sikorskiego

Poprzedni artykułBanery kandydata skrajnej prawicy na płocie cmentarza żydowskiego
Następny artykułProboszcz strzegomskiej parafii w szpitalu. Biskup prosi o modlitwę w jego intencji