Strona główna Wydarzenia Co właściwie oznacza lifestyle?

Co właściwie oznacza lifestyle?

0
Obecnie używamy całą masę zagranicznych słów lub wyrażeń, które pochodzą z bardzo popularnych języków na świecie. Zdecydowanym liderem są anglojęzyczne sformułowania. Co właściwie oznacza lifestyle? Jeśli nie wiesz, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!
Lifestyle – co to takiego?
Najprościej mówiąc lifestyle jest to styl życia, który preferujemy. Tego sformułowania używa się w wielu sytuacjach, na przykład w celu opisania bloga, czy strony www bądź  gazety. To wyrażenie stosuje się również w marketingu i w innych dziedzinach, głównie tych związanych z nowoczesnymi technologiami. Co więcej to określenie dotyczy nie tylko pojedynczych jednostek, ale całych grup.

Nie da się ukryć, że lifestyle to pojęcie o szerokim znaczeniu. Co skrywa w sobie? W nim znajduje się wiele kontekstów otaczającego nas świata. Tak naprawdę ta popularna koncepcja może charakteryzować rozmaite aspekty, takie jak podróże, pasje, jedzenie, modę, karierę, kosmetyki, a nawet relacje międzyludzkie. W tych wszystkich kategoriach kryją się Twoje wybory oraz wartości jakie wyznajesz (religijne, polityczne, związane ze zdrowiem, czy z seksem), dlatego to niekiedy także odzwierciedla zachowania, sposób postępowania, tudzież aktywności i opinie. Wobec tego lifestyle opisuje w zasadzie szeroko rozumianą strategie życiową.

Lifestyle na co dzień
Lifestyle obrazuje naszą codzienność, czyli to co się dzieje wokół nas. To oznacza, że skupia się aż na kilkunastu kwestiach wiążących się z egzystencją człowieka, w tym na relacjach międzyludzkich, między innymi na sposobie wychowywania dzieci. Z racji tego to pojęcie obejmuje mnóstwo zachowań, reakcji, a także innych części naszego żywota, na przykład dotyczy metod spędzania wolnego czasu. Mało tego pokazuje ono role rodzinne, zachowania konsumenckie, stosunek wobec pracy, jak i podejście do odżywiania. W nieskończoność można mnożyć kolejne przykłady.

Niektórzy podążają za innymi, czyli naśladują ich styl życia, dzieje się tak również w przypadku lifestyle. Najlepszym przykładem jest moda na prowadzenie zdrowego trybu bazującego na zbilansowanej diecie oraz na uprawianiu konkretnych dyscyplin sportowych lub uczęszczaniu na siłownię bądź na zajęcia grupowe. Masa osób kopiuje pewne wzorce i wciela je w swoje własne życie. Podobnie dzieje się w kwestii ubioru, stosowania danych kosmetyków, czy też postaw wobec spraw publicznych. Media mają tutaj ogromny wpływ na nas i na nasze zachowania, zwłaszcza internet, przede wszystkim social media.

Lifestyle widać w zasadzie na każdym kroku. Sesje zdjęciowe, blogi, poradniki, programy… Jest sporo sfer, które wykorzystują i pokazują naszą codzienność, przede wszystkim szeroko rozumiany styl życia, który kumuluje w sobie masę elementów. Każdy z nas preferuje nieco inny model, choć widać u wielu osób punkty wspólne. Lifestyle jest używany w szerokim kontekście i tak także należy na niego patrzeć.

Artykuł powstał dzięki wsparciu redakcji portalu CityMag.pl.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCoraz gorsza sytuacja w Domach Pomocy Społecznej. Jak radzi sobie Jaskulin?
Następny artykułŚwiebodziczanie pamiętają o ofiarach katastrofy budowlanej