Strona główna 112 Bezdomny dobijający się do drzwi kościoła, kosztowny „dymek” na peronie. Interwencje straży miejskiej

Bezdomny dobijający się do drzwi kościoła, kosztowny „dymek” na peronie. Interwencje straży miejskiej

1

Od 17 do 24 kwietnia świdnicka Straż Miejska interweniowała 118 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

17 kwietnia 2020 roku o godz. 20.42 operator monitoringu wizyjnego zauważył dwóch młodych mężczyzn siedzących na ławce jednego z peronów dworca Świdnica Miasto. Pomimo, że nad ich głowami widniała tabliczka z informacją o zakazie palenia papierosów, obaj raczyli się tą zgubną używką. Przybyli na miejsce strażnicy poinformowali obu podróżnych o zakazie palenia, pokazali tabliczki ze stosownym oznakowaniem i ukarali mandatami karnymi.

18 kwietnia 2020 roku godz. 16.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny krzyczącego i dobijającego się do drzwi kościoła przy ulicy Kotlarskiej. Skierowany na miejsce patrol zastał tam znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego, który nie był w stanie wyjaśnić dlaczego tak się zachowywał. Oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia.

19 kwietnia 2020 roku o godz. 3.40 patrol straży miejskiej przejeżdżając przez plac Grunwaldzki, zauważył na przystanku kobietę, która prawdopodobnie doznała ataku epilepsji. Strażnicy zabezpieczyli chorą i natychmiast wezwali pogotowie, które udzieliło pomocy kobiecie.

19 kwietnia 2020 roku godz. 8.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kilku mężczyzn spożywających alkohol w rejonie ulicy Emilii Plater. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili ten fakt. Pouczono mężczyzn o zasadach obowiązujących w czasie epidemii, natomiast za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym trzech z nich ukarano mandatami karnymi.

21 kwietnia 2020 roku o godz. 20.06 z dyżurnym straży miejskiej skontaktował się lekarz zespołu ratownictwa medycznego. Medycy mieli problem ze zniesieniem chorego z IV piętra budynku przy ulicy Siostrzanej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze udzielili pomocy zespołowi medycznemu, dzięki czemu pacjent szybko trafił do szpitala.

21 kwietnia 2020 roku o godz. 22.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dużego ogniska palącego się przy poboczu ulicy Stawki. Strażnicy na miejscu nikogo nie zastali, natomiast ognisko udało im się samodzielnie ugasić.

22 kwietnia 2020 roku o godz. 11.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na skwerze przy ulicy Wałowej. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastano osobę w stanie upojenia alkoholowego, z którą nie można było nawiązać kontaktu. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził, że mężczyzna kwalifikuje się do umieszczenia w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia. Po opuszczeniu tego przybytku został on ukarany za swoje zachowanie mandatem karnym.

22 kwietnia 2020 roku o godz. 21.57 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku i krzyczącego niezrozumiałe słowa, przy ulicy Kotlarskiej. Strażnicy na miejscu stwierdzili, że mężczyzna jest trzeźwy. Twierdził on, że się przewrócił i złamał nogę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Po chwili poszkodowany wstał i oznajmił, że jednak nogi nie złamał, a jedynie ją potłukł. Pogotowie zostało odwołane, a niedoszły pacjent udał się do swojego domu.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicki triathlonista rusza na pomoc. Celem jest pokonanie ponad 230 kilometrów i wsparcie szpitali!
Następny artykułRada Miejska apeluje o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich. „Organizowanie ich w okresie pandemii stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców”