Strona główna 0_Slider Znany jest wynik badań ucznia, u którego podejrzewano zarażenie koronawirusem

Znany jest wynik badań ucznia, u którego podejrzewano zarażenie koronawirusem

14

Przeprowadzone we Wrocławiu badania wykluczyły obecność koronawirusa u ucznia świdnickiej Szkoły Podstawowej nr 8. Dzieci od poniedziałku będą mogły wrócić na zajęcia.

SP nr 8, fot. Dariusz Nowaczyński

W piątek, 6 marca dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy, Małgorzata Gryń-Chlebicka, została poinformowana przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego o podejrzeniu zarażenia koronawirusem u ucznia placówki, który ferie spędził w Berlinie. Dziecko wraz z matką trafiło do szpitala zakaźnego we Wrocławiu. Dyrektor szkoły rekomendowała rodzicom, by odebrali dzieci ze szkoły. Do godziny 12.00 w placówce nie było ani jednego ucznia.

Z informacji, które otrzymałem z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych oraz rodziny 8-letniego pacjenta uczęszczającego do SP nr 8 w Świdnicy wynika, że badania wykonane przez referencyjne laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu nie potwierdziły u chorego zakażenia koronawirusem. Niniejszą informację przekazałem staroście, dyrektorowi Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz dyrektorowi placówki. Wobec powyższego nie widzę przeciwwskazań do normalnego funkcjonowania szkoły od poniedziałku. Chciałbym oficjalnie podziękować pani dyrektor Małgorzacie Gryń-Chlebickiej za sprawne podjęcie działań wynikających z moich rekomendacji, a rodzicom za rozwagę i zrozumienie w – podkreśla  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy, dr n. med. Ireneusz Skawina
Poprzedni artykułWalczą o sukcesy na dwóch frontach
Następny artykułZaginął owczarek niemiecki [Aktualizacja]