Strona główna Temat dnia Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To pacjent z Wrocławia

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To pacjent z Wrocławia

0

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem SARS-CoV-2. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i miał choroby współistniejące – poinformowało ministerstwo zdrowia.

Zmarły 73-latek tydzień temu trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Od początku stan mężczyzny określano jako ciężki. W niedzielę został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. To druga ofiara epidemii koronawirusa w Polsce. W czwartek poinformowano o śmierci 57-letniej kobiety, którą hospitalizowano w Poznaniu.

Zgodnie z ostatnimi informacjami przekazanymi przez wojewodę dolnośląskiego, według stanu na piątek 13 marca, godz. 9.00, liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją w województwie wynosi 1125, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 879, a liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 89.

/mn/

Poprzedni artykułStan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Przywrócone kontrole na wszystkich granicach, zawieszone połączenia międzynarodowe
Następny artykułOd niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów. Co się zmieni?