Strona główna Wydarzenia Świdnica Zespół Pieśni i Tańca Jubilat i Mażoretki Prima czekają na nowych tancerzy

Zespół Pieśni i Tańca Jubilat i Mażoretki Prima czekają na nowych tancerzy

0

Wystarczy mieć skończone 12 lat, poczucie rytmu i chęć na przygodę, by spróbować swoich sił w Zespole Pieśni i Tańca Jubilat i Mażoretkach Prima. Grupy prowadzone przez Lubomira Szmida i Annę Trzeciak działają przy Świdnickim Ośrodku Kultury i właśnie ogłosiły nabór nowych tancerzy.

ZPiT „Jubilat” to amatorski zespół folklorystyczny prezentujący wartości narodowe i oryginalny program artystyczny oparty na tańcu oraz polskiej muzyce ludowej. Został założony w 1975 r. w Fabryce Wagonów, a od 1981 r. działa pod mecenatem Świdnickiego Ośrodku Kultury. Od czasu pierwszego programu „Od menueta do rock and rolla” z 1976 r. zespół stale wzbogaca swój repertuar.

“Jubilat” podbił serca publiczności na świecie. Gościł we Włoszech, w Austrii, Indiach, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Serbii, Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Macedonii, Portugalii, Danii, Francji, Grecji, Słowacji, na Cyprze, w Monte Carlo, na Węgrzech, w Chinach. Za swoją działalność i promowanie polskiej kultury zespół był wielokrotnie odznaczany i nagradzany.

Mażoretki Prima przebojem podbiły serca mieszkańców Świdnicy barwnymi pokazami. Zdobywają liczne laury w konkursach i reprezentują miasto na wielu festiwalach.

Poprzedni artykułGdzie w Świdnicy wyrzucać zużyte strzykawki i igły?
Następny artykułNie zachował bezpiecznej odległości