Strona główna Wydarzenia Zdrowe i szczęśliwe pociechy: 8 książek o wychowywaniu dzieci

Zdrowe i szczęśliwe pociechy: 8 książek o wychowywaniu dzieci

0

Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Wychowywanie dziecka może okazać się trudniejsze niż nam się wcześniej wydawało, a nasza wiedza na ten temat zbyt płytka lub nieadekwatna.

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swoich dzieci. Dlatego aby odpowiednio przygotować się do tej roli, lub sprawdzić czy nie popełniamy znaczących błędów przejdź tutaj.

1.  “Sen u dzieci” Magda Kaczor, Magdalena Szczęsna

Każdy rodzic zasługuje na chwile relaksu. Niestety bardzo częstym problemem w pierwszych latach wychowywania dzieci są nieprzespane noce, zarówno rodziców jak i ich pociech. Dziecko nie może zasnąć, lub zwyczajnie nie jest śpiące, nawet po całym dniu zabaw.

Książka Magdaleny Kaczor i Magdaleny Szczęsnej, które od wielu lat pracują z młodzieżą i dziećmi, pomoże wam się wyspać. Poprzez wprowadzenie w rytm dnia kilku prostych, lecz niesamowicie ważnych reguł, w szybkim czasie poczujecie ulgę.

2.  “Nowa psychologia dysleksji” Grażyna Krasowicz-Kupis

Zupełnie nowa odsłona najbardziej aktualnych analiz edukacyjnych i wyników badań nad dysleksją. Znajdziecie tutaj między innymi szczegółowy opis zjawiska i prawdopodobieństwo ryzyka zaburzenia, w odniesieniu do genetycznych krzyżówek, oraz bardzo rozbudowaną część dotyczącą diagnostyki dysleksji we wczesnym stadium z propozycjami interwencji.

3.  “Jak wspierać rozwój przedszkolaka?” Monika Sobkowiak

Okres przedszkolny to najlepszy czas na szybką i efektywną naukę dla przedszkolaka. Dzieje się to u nich zazwyczaj nieświadomie, podczas zabaw i gier.

Dlatego autorka inspirującego rodziców i nauczycieli bloga – Pani Monia, proponuje w swojej książce szereg atrakcyjnych aktywności, które stymulują myślenie analityczne u dzieci, pobudzają ich kreatywność i wspierają rozwój intelektualny.

4.  “Uważne rodzicielstwo” Susan Stiffelman

Oczywistym jest dla nas fakt, że to rodzice uczą swoje pociechy przystosowania do życia w społeczeństwie. Jednak czy dorośli mogą się czegoś nauczyć od swoich dzieci? Książka Susan Stiffelman udowadnia, że tak.

Dzieci mogą być świetnymi nauczycielami, jeśli uświadomimy sobie, że każde z ich działań ma określony mechanizm. Przyjrzyj się im wraz ze wskazówkami od autorki, a przekonasz się, że i Ty możesz czerpać ważne lekcje od swojego dziecka.

5.  “Bajki terapeutyczne. Część 2” Maria Molicka

Poprzez wymyślony, fantastyczny świat bajek dajemy dzieciom poczucie bezpieczeństwa, aby mogły swobodnie wyrażać swoje emocje. Jest to bardzo ważne już w latach młodości, co podkreśla autorka – Maria Molicka. Druga część jej “Bajek terapeutycznych” dotyczy tematów braku rodziców, adopcji, strachu przed bólem czy przemocy. Metoda kontaktu z pociechami poprzez bajki uczy ich odpowiedniej reakcji w sytuacji niecodziennej, daje wsparcie i buduje, tak ważną dziś – pewność siebie.

6.  “Próbowałam już wszystkiego” Isabelle Filliozat

Psychoterapeutka i matka – Isabelle Filliozat, od lat zgłębia wewnętrzny świat dzieci opierając się na wiedzy akademickiej, ale również własnej, praktycznej. Wielu rodziców przeżywa frustrujące momenty w wychowaniu dziecka, gdy maluch krzyczy w niebogłosy, wybrzydza, marudzi lub dostaje napadu furii. Autorka podpowiada, jak należy się zachować w określonej sytuacji i z czego wynika określony stan psychiczny dziecka. Jeśli myślisz, że próbowałeś już wszystkiego, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!

7. “Przestań mówić, zacznij rozmawiać. Trzy kroki do skutecznej komunikacji z dzieckiem” Heather Turgeon, Julie Wright

Wychowanie dziecka wymaga mnóstwo cierpliwości. Kluczowy w codziennym życiu z maluchem jest także odpowiedni dialog i dobór słów. Heather Turgeon i Julie Wright proponują 3 autorskie kroki do poprawienia relacji rodzic-dziecko, które możesz wprowadzić szybko i bez większego wysiłku.

Z tą lekturą u boku nauczysz się jak odpowiednio słuchać swojego dziecka, a ono będzie z uwagą słuchało Ciebie.

 8. “Z nosem w ekranie” Anya Kamenetz

     

W odniesieniu do wielu powstałych stereotypów na temat szkodliwości technologii w rozwoju dzieci, Anya Kamenetz – ekspertka w dziedzinie edukacji, pokazuje najnowsze badania i nowoczesne spojrzenie na ten temat. Obiektywne opinie specjalistów pokazujące, że nic nie jest czarno-białe, oraz że technologia w ręku dzieci, odpowiednio wykorzystana, może mieć na nie niezwykle rozwijający wpływ.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWiosenny przegląd samochodu z LPG
Następny artykułZakaz wstępu także na szkolne boiska? Kurator oświaty pisze do dyrektorów