Strona główna Bez kategorii Współpraca z trenerem personalnym

Współpraca z trenerem personalnym

0

W chwili obecnej aktywność fizyczna stała się niezwykle modna. Coraz więcej osób ćwiczy, coraz większa grupa ludzi stawia na sport, siłownie są pełne ludzi, a świadomość, żeby dbać o swoje ciało jest coraz większa. To wszystko sprawia, że trenerzy personalni mają coraz więcej pracy, a ilość osób chcących ćwiczyć pod okiem doświadczonych osób jest coraz większa. Jak wygląda więc taka współpraca z trenerem? Na co można liczyć? Co otrzymać? I czy w ogóle każdego na to może być stać?

trener personalny

Trener personalny studioterapia.pl to osoba, która posiada wiedzę, doświadczenie, jak również i stosowne kwalifikacje do tego, aby móc świadczyć swoje usługi klientom siłowni i innych miejsc poświęconych aktywności fizycznej. Osoba trenera personalnego bierze pod swoje skrzydła podopiecznego i rozpoczyna wraz z nim walkę o dojście do wyznaczonych sobie celów. Treningi pod okiem trenera, rozpisanie planu treningowego w pozostałe dni, często również i ułożenie diety. Dobry trener personalny zajmuje się klientem kompleksowo i jest w pełni do jego dyspozycji. Klient często traktuje go niczym przyjaciela, powiernika i kompana w tej trudnej walce dochodzenia do wymarzonej sylwetki.

Jak wyglądają początki współpracy?
Na samym początku trener personalny powinien przeprowadzić z przyszłym podopiecznym wywiad. Niezwykle ważnym elementem jest poznanie jego oczekiwań, zrozumienie jego potrzeb, dopasowanie planu indywidualnie właśnie pod niego. Dzięki temu można osiągnąć cel i uzyskać efekt, jaki jest założeniem osoby chcącej rozpocząć współpracę z klientem.

Trener personalny studioterapia.pl/trenerzy podczas pierwszych treningów musi poznać możliwości klienta, zobaczyć, jak bardzo jest on sprawny, na ile może sobie pozwolić, jak powinien dopasować treningi, by klient dał z siebie wszystko, wykonał jak najlepiej swoją pracę, a jednocześnie by nie był obarczony zbyt dużym reżimem i intensywnością treningu.

Po kilku treningach, gdy ogólny zarys jest już widoczny, można zaplanować, jak ma wyglądać trening. U jednych podopiecznych stawia się na trening siłowy by rozbudować mięśnie, u innych osób liczy się spalanie tkanki tłuszczowej. W każdym przypadku treningi wyglądają zupełnie inaczej, dlatego też tak ważne i istotne jest indywidualne podejście do każdego z podopiecznych.

Czy każdy może sobie pozwolić na trenera personalnego?
Każdy nie, ale z pewnością coraz większa grupa osób. Jeszcze kilka lat temu trener personalny był przede wszystkim odpowiednią osobą dla gwiazd i ludzi biznesu. Kosztował wiele i rzadko kogo było stać na to, aby z takich usług skorzystać. Dziś jest ich coraz więcej, ceny są coraz bardziej konkurencyjne, a ludzie zarabiając więcej, pragną zainwestować również i w siebie. To wszystko sprawia więc, że na siłowniach pojawia się coraz więcej trenerów i każdy z nich ma swoją grupę podopiecznych, z którymi niemal codziennie walczy się o uzyskanie coraz to lepszych efektów. Ważna w tym wszystkim jest jedna zasada – nie od razu Rzym zbudowano, dlatego też konieczna jest konsekwencja, upór i pełna mobilizacja, by każdego dnia być bliżej celu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidniccy Renegaci zapraszają na trening rekrutacyjny
Następny artykułCzym jest rekrutacja jednorazowa?