Strona główna 0_Slider Wprowadzono zakaz wstępu na miejskie place zabaw

Wprowadzono zakaz wstępu na miejskie place zabaw

9

Stan zagrożenia epidemicznego i zawieszenie zajęć w szkołach to nie czas ferii – przypominają przedstawiciele rządu, samorządowcy oraz pracownicy placówek oświatowych. Nie wszyscy stosują się jednak do tego apelu i decydują się wybrać z dziećmi lub wysłać je samodzielnie na plac zabaw. Kolejne miasta i gminy wprowadzają więc ograniczenia w dostępie do takich obiektów. Na taki krok zdecydowała się także Świdnica.

Świdnickie miejskie place zabaw, orliki oraz przyszkolne obiekty sportowe i rekreacyjne zostały zamknięte do odwołania. Zakaz dotyczy działań profilaktycznych związanych z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej koronawirusem. Jest to odpowiedź na liczne postulaty mieszkańców. Obiekty te oznaczone zostały tablicami informacyjnymi o zakazie. Dodatkowo prezydent Świdnicy wystosowała także prośby do spółdzielni mieszkaniowych, aby one również podjęły takie działania – informuje świdnicki magistrat.

Przypomnijmy, od 16 marca podobny zakaz funkcjonuje na terenie gminy Marcinowice. Tam także do odwołania zabroniono korzystania z placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk sportowych oraz orlików.

/mn/

Poprzedni artykułUwaga. Dodatkowy numer przychodni Eskulap w Świdnicy
Następny artykułBalustrady schodowe zewnętrzne – najlepsze rozwiązania do Twojego domu