Strona główna Temat dnia Wiara w czasie epidemii. Transmisje mszy w telewizji, radiu i internecie

Wiara w czasie epidemii. Transmisje mszy w telewizji, radiu i internecie

3

W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami w wielu sferach życia, do 11 kwietnia w obrzędach religijnych nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Z tego powodu wiele parafii decyduje się na udostępnienie internetowej transmisji z nabożeństw. Dostępne są także relacje telewizyjne i radiowe.

Internetową transmisję prowadzi m.in. parafia NMP w Świdnicy

Zachęcamy wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Już niebawem będzie uruchomiana transmisja internetowa z wybranych wydarzeń liturgicznych w katedrze – zapowiadali kilka dni temu duchowni z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika w Świdnicy. W piątek przeprowadzono pierwszą transmisję za pośrednictwem strony świdnickiej katedry na Facebooku.

Internetową relację prowadzi też parafia pw. Królowej Polski w Świdnicy, a także parafia pw. Ducha Świętego w Świdnicy. W diecezji świdnickiej msze transmitowane są również z m.in. Strzegomia, Wałbrzycha i Kłodzka. Z wykazem ogólnopolskich transmisji telewizyjnych i radiowych można się zapoznać na stronie diecezji świdnickiej.

Na internetową transmisję zdecydowała się ostatnio także parafia ewangelicko-augsburska pw. św. Trójcy. Kolejne nabożeństwo on-line z Kościoła Pokoju będzie można śledzić w najbliższą niedzielę o godz. 10.00.

Z kolei o godzinie 17.40 we wrocławskiej katedrze rzymskokatolickiej odbędzie się modlitwa ekumeniczna pod hasłem „Wiara, nadzieja i miłość”. Wierni będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie za pośrednictwem TVP Wrocław oraz Radia Rodzina. Świątynia podczas modlitwy pozostanie zamknięta. Inicjatywa wyszła od biskupów kościołów chrześcijańskich: abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego Kościoła rzymskokatolickiego, bp. Waldemara Pytla z Kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz bp. Włodzimierza Juszczaka, biskupa eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego. Hierarchowie chcą wspólnie modlić się, prosząc Boga o oddalenie zagrożenia epidemią.

/mn/

Poprzedni artykułW nocy przestawiamy zegarki. Zmieniamy czas na letni
Następny artykułEpidemie w Świdnicy: wielokrotnie zagrażały miastu, jedna niemal doprowadziła do jego upadku