Strona główna Wydarzenia Świdnica Wakacyjny rozkład jazdy miejskich autobusów z powodu zagrożenia koronawirusem

Wakacyjny rozkład jazdy miejskich autobusów z powodu zagrożenia koronawirusem

3

W związku z zaistniałą sytuacją wynikającą z rozprzestrzeniania się koronowirusa i ogłoszonym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów i ministrów podległych resortów o zamknięciu szkół, placówek oświatowych oraz o zawieszeniu działalności instytucji kultury na okres 14 dni, od 16 do 25 marca zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej – informuje świdnicki magistrat.

W razie ewentualnych, kolejnych zarządzeń okres obowiązywania rozkładu letniego może zostać przedłużony. – W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pasażerów apelujemy do osób korzystających z transportu miejskiego, aby nie nabywać biletów bezpośrednio u prowadzących pojazdy – mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Proponują, by bilety kupować w punktach sprzedaży i automatach na przystankach lub w autobusach przy użyciu bankowych kart płatniczych. Wszystko po to, żeby ograniczyć maksymalnie kontakt z kierowcami.

Wszyscy kierowcy mają dostęp do środka dezynfekcyjnego w atomizerze i korzystają z niego zgodnie z potrzebą. Wnętrza autobusów są także dezynfekowane specjalistycznymi środkami. Urzędnicy przypominają również, że dziewięć ostatnio zakupionych Solarisów wyposażono w powłoki antybakteryjne na poręczach i uchwytach.

/UM Świdnica, opr. mn/