Strona główna 0_Slider Uszyli ponad 4 tysiące maseczek dla szpitala i pogotowia ratunkowego

Uszyli ponad 4 tysiące maseczek dla szpitala i pogotowia ratunkowego

5

Już 4251 maseczek ochronnych trafiło do medyków z pogotowia ratunkowego w Świdnicy i Wałbrzychu, a także na Szpitalny Oddział Ratunkowy świdnickiego szpitala „Latawiec”. Wszystko dzięki inicjatywie Agnieszki Kortas, która zaapelowała o udzielenie pomocy tym, którzy codziennie troszczą się o chorych. Do akcji chętnie przyłączyli się świdniczanie a tworzenie masek wciąż trwa!

Akcja szycia maseczek dla personelu medycznego została ogłoszona 15 marca. Firma założona przez Agnieszkę Kortas, w związku z epidemią wstrzymała produkcję i skierowała siły w celu rozwiązania problemu brakujących środków ochrony osobistej. Sytuacja ta coraz dotkliwiej dotykała także świdnickiego szpitala. – Pomysł, by uszyć maseczki ochronne oczywiście najpierw skonsultowaliśmy z dyrektorem do spraw medycznych naszego szpitala. Doktor Sławomir Pietrzak dał zielone światło – wyjaśniała pomysłodawczyni akcji.

Inicjatywa Agnieszki Kortas spotkała się z ogromnym odzewem. – Zgłosiło się mnóstwo osób, w tym także panie pielęgniarki, które są gotowe poświecić swój czas na szycie masek. Serce rośnie! – jeszcze kilka dni temu radowała się pomysłodawczyni. Do akcji dołącza także wałbrzyska firma Faurecia. Teraz namacalne stały się efekty zaangażowania wszystkich uczestników.

W sobotę poinformowano, że w ramach akcji do najbardziej potrzebujących medyków trafiło dotychczas 4351 masek ochronnych, z czego 500 sztuk otrzymało Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, 400 sztuk – Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu, a 3351 sztuk przekazano na SOR świdnickiego „Latawca”. Produkcja kolejnych masek wciąż trwa.

/mn/

Poprzedni artykułZUS: wypłaty świadczeń, w tym „trzynastek” są niezagrożone
Następny artykułJak bezpiecznie wybrać się do lasu w czasie epidemii?